21:32
Вшанування Шолом Алейхема

«Що значить вільна людина? Вона вільна від усього, потрібного на цьому й на тому світі; вона вільна від куска хліба, від здоров'я, від друзів, від жінки й дітей, від усіх радощів життя...», - так писав про себе великий єврейський письменник, драматург, життя якого було тісно пов'язане з Україною та її культурою, Шолом Нохумович Рабинович.Він народився 2 березня1859 у м. Переяслав (нині Переяслав-Хмельницький) у родині крамаря. 1873-1876 Навчався в Переяславському повітовому училищі. За блискучі успіхи в навчанні одержує стипендію. Училище закінчив із відзнакою.

      Його твори перекладено на багато європейських мов. Критики порівнюють Шолома -Алейхема з Марком Твеном за схожість стилів письменників та любов до літератури для дітей. Пізніше, при зустрічі, Марк Твен зауважив, що вважає себе американським Шолом -Алейхемом. Він – автор веселих та водночас сумних книг про Тев'є-молочника, Менахем -Мендла, хлопчика Мотла, жителів Єгупця та Касрилівки — безперечно, є найвідомішим з усіх єврейських письменників, які писали мовою їдиш. 

         Саме про все це та багато іншого, дізнались учні групи №15 ДПТНЗ «Переяслав-Хмельницький ЦПТО» під час виховного заходу, підготовленого працівниками НІЕЗ «Переяслав» разом з класним керівником Шевченко Людмилою Сергіївною та майстром виробничого навчання Гурою Аллою Василівною. Надзвичайно цікавою була екскурсія по музею-садибі письменника.

На закінчення заходу науковий співробітник музею, Кучеренко Ірина Ігорівна наголосила, що «Шолом -Алейхем» у перекладі означає «мир вам», що так актуально звучить нині на всіх мовах, як заклик до миру, єдності та злагоди.

Переглядів: 868 | Додав: ЦПТО | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: