13:22
Відкритий з української літератури

Відкритий урок з української літератури

 

15 грудня в ДПТНЗ «Переяслав-Хмельницький центр професійно-технічної освіти» відбувся  відкритий урок з української літератури  на тему «Ліна Костенко. Життєвий і творчий шлях. Особливості індивідуального стилю. Поезії «Страшні слова, коли вони мовчать…»,  «Українське альфреско». Урок підготувала і провела на високому методичному рівні викладач української мови та літератури Капшук Валентина Сергіївна.

На інтерактивному уроці вивчення нового матеріалу були використані такі форми і методи роботи: «мозковий штурм», «асоціативний кущ», «творча робота-візуалізація», проблемні завдання, мультимедійна презентація, літературний диктант, аудіоматеріали.

Учні-біографи підготували повідомлення про основні віхи життя і творчості Ліни Костенко – яскравої представниці руху шістдесятництва. У своїх виступах учні наголосили на тому, що Ліна Костенко – це пристрасний трибун слова, який завжди стоїть на боці правди і справедливості, і навіть 16-річна заборона друкуватись не зламала мужню жінку, навпаки,  ще більше загартувала її козацький характер. Вона стала легендою сучасної української літератури.

Основна частина уроку була відведена на  ідейно-художній аналіз поезії письменниці, який проводився у вигляді оформлення паспорта ліричного твору. Риси індивідуального стилю учні визначали на основі відеопрезентації  афоризмів Ліни Костенко.

Учні змістовно й грамотно висловлювали власні думки й судження з приводу проблем, які порушує письменниця у своїх творах. 

Переглядів: 814 | Додав: ЦПТО | Рейтинг: 5.0/3
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: