15:56
Традиції новорічного столу

Кожне свято, ніби окрема сторінка у фольклорному житті українського народу. Для кожного з них властиві свої традиції, обряди, кожне приносить із собою  особливий настрій, атмосферу і тепло.

Новий рік завжди був найбажанішим святом у кожній родині, оскільки з  ним  пов’язують надії,  очікування та зміни до кращого.

Напередодні Нового року майстер виробничого навчання Радіоненко Ю.А. разом з учнями групи №18, що навчаються за професією «Кухар», провели змістовну та цікаву виховну годину на тему: «Традиції новорічного столу».

Цікавою була розповідь учнів про новорічні святкування нашими предками. Багатьом присутнім, був досить дивним той факт, що до новорічного столу наші предки не подавали ні дичини, ні сільськогосподарської птиці, ні зайчатини, щоб разом з представниками  тваринного світу, не полетіло і не збігло щастя з дому. Достаток на новорічному столі пояснювався тим, що люди вірили і продовжують вірити в приказку : «Як новий рік зустрінеш, так його і проведеш».

Учні ознайомили присутніх із способами та прийомами оформлення новорічного столу. Продемонстрували прикраси, оздоблення, які використовують в його  оформленні. Було запропоновано декілька варіантів святкового меню, що складалось не лише з традиційних м’ясних, рибних, овочевих страв, а також страв з морепродуктів, різноманітних салатів, десертів.

Захоплюючою була інформація про святкування різдвяних та новорічних свят в інших країнах світу.

Завершуючи свій захід учні та майстер виробничого навчання, Юлія Анатоліївна, поділилися з усіма присутніми зібраними новорічними прикмети та ритуалами.


Переглядів: 923 | Додав: ЦПТО | Рейтинг: 3.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: