12:42
Тиждень української мови та літератури

        З 09 по 12 березня в нашому навчальному закладі проходив Тиждень української мови та літератури. Цього року програма предметного тижня була надзвичайно цікавою, змістовною, а головне – проведені заходи сприяли формуванню творчих здібностей, розвитку мовленнєвих вмінь учнів, популяризації рідної мови, літератури та народних традицій серед учнівської молоді. У День мови всі охочі мали змогу покращити свої знання з рідної мови, завітавши на експрес-урок «Прикрась життя українською». Викладач української мови та літератури Капшук В.С. разом з учнями групи № 10 звернули увагу на найбільш уживані помилки, яких українці припускаються в усному й писемному мовленні. Це суржикові елементи, орфоепічні помилки та труднощі у вживанні слів-паронімів. Учні вчилися не лише на своїх помилках, а й на мовних огріхах відомих людей, шукаючи і виправляючи помилки у відофрагментах пісень, виступах, інтерв’ю, діалогах. Цього дня діяла тематична виставка «Не бійтесь заглядати у словник…», де були представлені різні види лінгвістичних словників, які допоможуть кожному уникнути різних мовних негараздів. Як відомо, весна в Україну приходить разом із Шевченківськими днями. Саме 9 і 10 березня ми, українці, і вся світова спільнота вшановуємо пам’ять Великого Кобзаря. У День літератури відбувся захист проекту «На вічному шляху до Шевченка», над реалізацією якого упродовж місяця працювали учні групи № 4 з викладачем Капшук В.С. Дослідницькі групи «Біографи», «Літературознавці», «Мистецтвознавці», «Краєзнавці» та «Дизайнери» презентували результати своєї пошуково-дослідницької роботи. Вони ознайомили присутніх з відомими і маловідомими сторінками життєпису Великого Кобзаря, тематикою, проблематикою і жанровою палітрою художніх творів, живописною спадщиною, розповіли про історію перебування Т. Шевченка на Переяславщині, створення славетного «Заповіту». Кінцевими результатами проектної діяльності учнів стали оформлення публікації «Якщо у вічності є дух, то цей дух – Шевченко», створення альбому «Живописна Україна Шевченка», хрестоматії-довідника «На струнах Кобзаревої душі», віртуальної подорожі до Музею «Заповіту» Т.Г. Шевченка. За свою наполегливу, змістовну, креативну роботу учасники проекту були нагороджені пам’ятними сертифікатами.

    У День української пісні актова зала Центру зібрала шанувальників пісенної спадщини нашого народу. Саме цього дня відбувся пісенний фестиваль «Хай пісня лине поміж нас». Ведучі свята Олешко Олексій, Ступакова Тетяна, Шандракова Ольга, Хоменко Євген з ніжною і трепетною любов’ю розповіли про значення пісні у житті українського народу. Адже вона є частиною нашого духовного життя, не залишає нас ні в радості, ні в смутку, крок у крок слідує за нашим народом від дитинства до старості. З піснею на вустах ми відзначаємо свята, прикрашаємо народні обряди, славимо свої перемоги. З піснею ми відчуваємо красу життя. Нікого не залишили байдужими пісні у виконанні Хандошко Є., Карабанова Є., Ковальової М., Паніна С., Кожушної А.

      Завершився Тиждень української мови та літератури Днем кіно. Учні мали змогу переглянути документальний фільм «Таємниці Генія Шевченка», який став сенсаційною стрічкою про таємниці кохання, нащадків Великого Кобзаря.

Переглядів: 735 | Додав: ЦПТО | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: