14:34
Тиждень української мови і літератури

     З 09 до 13 листопада у Переяслав-Хмельницькому ЦПТО відбувався  Тиждень української мови і літератури. Цьогоріч він проходив у новому онлайн-форматі. Зі змістом та перебігом предметного тижня учні та педагоги могли ознайомитися на блозі "Тиждень української мови і літератури" (https://weekofukrainian.blogspot.com). 
          У понеділок усі небайдужі до рідної мови долучилися до своєрідного національного флешмобу - написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності "Виклики книжкової ери". 

          Оскільки 09 листопада українська спільнота святкує День української писемності та мови, учні Центру підготували привітання з нагоди свята у формі марафону-декламації "Лунай, прекрасна наша мово!".

          У вівторок відбулася віртуальна подорож до Музею-садиби Івана Франка в Нагуєвичах, звідки розпочалася велична життєва дорога відомого українця.
          У середу учні групи № 16 презентували результат fashion-проєкту "Класики в моді", у якому довели, що літературні персоналії і їхня творчість досить актуальні у світі високої моди, це оригінальне поєднання краси і стилю.
          Щоб перевірити свою орфографічну компетентність, педагоги й учні Центру взяли участь у веб-квесті "Покращуй свою грамотність" (https://mycompetent.blogspot.com). Виконуючи інтерактивні вправи на кожному етапі мовного змагання, квестери пригадали правопис ненаголошених е та и, префіксів з- та с-, складних слів, подвоєння приголосних та ін.

          Цього ж дня на блозі учні могли ознайомитися з лайфхаками, які допоможуть успішно і драйвово підготуватися до складання найвідповідальнішого тестування - ЗНО з української мови і літератури.

          Закінчився предметний тиждень онлайн-конференцією "Доторкнись до вічного - збагатися духовно", яка була присвячена книгам-ювілярам 2020 року. У ній взяли участь учні групи № 1, які розповіли про значення й мистецьку цінність роману Панаса Мирного "Хіба ревуть воли, як ясла повні?", п'єси Івана Карпенка-Карого "Наймичка", роману Олеся Гончара "Людина і зброя", героїчної поеми "Слово про похід Ігорів", роману Івана Нечуя-Левицького "Над Чорним морем", комедії Григорія Квітки-Основ'яненка "Сватання на Гончарівці", збірки Тараса Шевченка "Кобзар".

          Провідна ідея всіх проведених предметних  заходів - повчальність, яка надає нащадкам історичний досвід, виховання національної самосвідомості, патріотичних почуттів, бажання примножувати українські традиції.

      Підготувала та провела  предметний тиждень на високому науково- методичному рівні викладач української мови і літератури Капшук Валентина Сергіївна.

 

 

 

Переглядів: 69 | Додав: ЦПТО | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0