13:04
Тиждень трактористів-машиністів сільськогосподарського виробництва

З 28 листопада по 2 грудня в ДПТНЗ "Переяслав-Хмельницький центр професійно-технічної освіти" проходив Тиждень трактористів-машиністів сільськогосподарського виробництва.

В понеділок всі бажаючі могли відвідати фотоальманах "Транспорт України", підготовлений учнями нашого Центру під керівництвом Кучеренка В. А. На сторінках альманаху можна було познайомитися з новинками та історією таких транспортних гігантів України, як ХТЗ, ЮМЗ, КрАЗ, ЗАЗ.

Цікавим та захоплюючим видався другий день тижня. У вівторок  учні груп № 9, 6 та 17 стали учасниками квесту "Кмітливий тракторист", який був підготовлений Кучеренком В. А.  Швидкість, розум, винахідливість, кмітливість та дотепність допомогли хлопцям виконати всі поставлені завдання і розв'язати кросворд.   В наполегливій боротьбі першими прийшли до фінішу третьокурсники (команда гр. № 17), другими - команда гр. № 6, почесне ІІІ місце посіла команда гр. № 9.

Не менш насиченою виявилася середа. Цього дня хлопці з гр. № 6 брали участь у конкурсі слюсарів "Приборкувачі холодного металу", підготовленого викладачем спецдисциплін Щербаком В. В. та майстром в/н Легою А. І. Всі учні успішно справилися з такими завданнями: заміна щіток стартера, заміна ущільнень в масляному насосі, заміна підшипників в дисковому сошнику та заміна ремонтного комплекту в водяному насосі. Найкращим "приборкувачем холодного металу" виявився  Рак Владислав.

У  четвер учні груп № 9, 6, 17 разом з майстрами та викладачами Літуном В. М., Легою А. І., Кучеренком В. А. та Щербаком В. В. відвідали Музей народного сухопутного транспорту, який репрезентує єдину в Україні колекцію традиційних транспортних засобів Середньої Наддніпрянщини. З непідробною цікавістю слухали учні розповідь екскурсовода про сани і вози широкого призначення, грабарку, биндюг, пожежну помпу, фаетон, барабан, лінійку, тачанку, весільний віз та інші транспортні засоби.

Цього ж дня майбутні хлібороби відвідали Музей хліба. Найбільше хлопцям сподобалася майстерня з виготовлення жорнових каменів та відкритий виставковий майданчик, де представлена сільськогосподарська техніка кінця XIX-XXст., зокрема, ґрунтообробні знаряддя праці, унікальна колекція плугів, військово-польова пекарня, механізований молотильний тік і «крилатий хлібороб» - «АН-2».

У п'ятницю відбувся конкурс водіїв трактора "Знаємо, уміємо, можемо", підготовлений старшим майстром Лопатою О. М., майстром в/н Легою А. І. та викладачем спецдисциплін Кучеренком В. А. Любов до обраної професії та набуті в нашому навчальному закладі знання, уміння та навички допомогла всім учасникам конкурсу добре виконати поставлені перед ними завдання ( запуск двигуна при низькій температурі, рушання трактором з місця до досягнення плавності руху, керувати тpактоpом на твеpдiй каменистiй, слизькій доpозi, підйомах та спусках,  зупинка та pушання з мiсця пiд час спускання з гоpи та пiдйому на гоpу, дотpимуючись пpи цьому пpавил доpожнього pуху, під'їжджання заднiм ходом до  пpичiпного знаpяддя, в’їзд в умовнi воpота пеpеднiм, а потiм заднiм ходом до досягнення точностi pуху). В результаті наполегливої боротьби кращим виявився учень групи № 6 Брезак Євген

 

Переглядів: 984 | Додав: ЦПТО | Рейтинг: 2.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: