22:49
Тиждень права в ЦПТО

Право на гідність, універсальність, індивідуальність…

07.12.2015 року в ДПТНЗ «Переяслав-Хмельницький ЦПТО» стартував Тиждень прав людини. Мета та завдання Тижня - розповсюдження правових знань серед підлітків. У тиждень правових знань включилися всі керівники груп закладу. З проведених виховних бесід «За щитом права» (група №10,11), «Я маю право ...»,(група №7/8, 12, 13,15) «Ми маємо право на життя» (група № 1, 3,4,6) учні почули цікаві факти з історії права, що засвідчували, як довго людство йшло до усвідомлення того, що кожна людина – унікальна і потребує захисту. Було розглянуто «Декларацію прав людини» й «Конвенцію прав дитини». Відеоролики дозволили ознайомитися з головними положеннями «Конвенції…», дізнатись, що про них думають самі учні. Звичайно ж, згадали і про те, що усі підлітки мають не лише права, а й обов’язки – стосовно себе самих, родини, навчального закладу, суспільства.

«Точка зору» - під такою назвою 08.12.2015 року в бібліотеці центру пройшов літературно-правовий вечір, підготовлений викладачем історії та права Степаненко Аліною Вадимівною. В затишній атмосфері читальні, створеної Аліною Вадимівною, звучали поетичні рядки зі статтями "Конвенції ООН про права дитини", Конституції України. Учні центру мали змогу прочитати присутнім власні поетичні рядки на задану тему. Захід супроводжувався музикою, відео.

Проведення такого заходу сприяє підвищенню рівня правової культури учнів ЦПТО, а також інформованості про конституційні права і обов’язки, можливості їх реалізації та захисту.

10.12.2015 року викладач історії Палатна Ольга Миколаївна прочитала лекцію «Як не стати жертвою». З цікавістю учні почули про те, що сучасне життя повне несподіванок, часом неприємних і часто небезпечних. Ще не рідкісні випадки, коли в темному під'їзді, на дальній зупинці транспорту, в тамбурі електрички або в тихому сквері відбуваються різного роду злочини: вбивства, згвалтування, нанесення тяжких тілесних ушкоджень, грабежі, розбої, шахрайства і т.п. Ольга Миколаївна порадила, як себе поводить, щоб зменшити небезпеку стати жертвою злочину. Викладач підкреслила ,що не все, звичайно, залежить від нас, але якщо ми станемо дотримуватися деяких елементарних правил, і просто - будемо вести себе більш обережно, то ймовірність уберегти своє життя, здоров'я, гідність від злочинного посягання значно зростає.

В підлітковому віці спостерігається потреба у створенні власного погляду, прагнення до дорослості, бурхливий розвиток фантазії та уяви, спрямованість на самоствердження в суспільстві. З огляду на це найбільш продуктивними у цьому віці є нестандартні уроки, які залучають підлітка до діяльного розв’язання завдань і проблем, ставлять його в позицію причетності до подій. Саме з цією метою в рамках Тижня прав людини 11.12.2015 року серед учнів ЦПТО був проведений правовий аукціон. Захід підготувала і провела викладач історії та права Степаненко Аліна Вадимівна. Учням були запропоновані цікаві питання з права. Із числа найбільш активних учнів було сформовано дві команди «Законознавці» та «Правознавці». Варто відмітити активну участь усіх учасників команд та їх вболівальників. Гра-аукціон пройшла в напруженій боротьбі за перемогу, адже в аукціоні взяли участь сильні і гідні учасники. Завзяте змагання, бойовий дух, драйв, неприховані емоції переповнювали гравців, уболівальників і, навіть, журі.

Закінчився Тиждень права зустріччю учнів І та ІІ курсів Центру із працівниками правоохоронних органів м.Переяслава-Хмельницького. Всі учасники лекторію отримали цікавий матеріал, який справді дає можливість зрозуміти відповідальність неповнолітніх перед законом в разі його порушення.

Переглядів: 976 | Додав: ЦПТО | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: