17:09
Тиждень математики та інформатики

ТИЖДЕНЬ МАТЕМАТИКИ  ТА  ІНФОРМАТИКИ

У ДПТНЗ «Переяслав-Хмельницький центр професійно-технічної освіти» стало доброю традицією щорічно проводити предметні тижні. Цього року тиждень математики та інформатики пройшов з 2 по 6 лютого як завжди цікаво, насичено та змістовно.

У понеділок в читальній залі бібліотеки відбулася виставка стінгазет, у якій взяли активну участь всі учні центру. Тематика газет була різноманітною: від історії науки  та біографій визначних учених до цікавих задач, жартів та поезій. Непідробний інтерес та захоплення викликала виставка засобів обчислювальної техніки «Заглянемо в минуле». Найбільше учнів та викладачів зацікавили арифмометри, логарифмічні лінійки, калькулятори, перфокарти та один з перших ПК.

Нестандартно пройшов другий день тижня. У вівторок учні центру разом з викладачем інформатики Кацалап Л. М. та викладачем математики Кучеренко Р. Д. відвідали музей науки і техніки в м. Києві. Там вони мали змогу ознайомитися з розвитком інформатики та обчислювальної техніки, авіабудування, радіоелектроніки та інших галузей. Перші ПК, телевізори, відеоапаратура, фотоапарати, техніка  минулих століть викликали захоплення учнів та викладачів

Захист проекту «Безпечний Інтернет» відбувся в середу. Всіх присутніх зацікавили повідомлення та презентації учнів групи №1 Кремешної Марини про історію розвитку Інтернету, Себро Віта  досліджувала тему поширення Інтернету в світі та Україні. З інтересом присутні ознайомилися з презентацією  Білан Аліни, де були висвітлені результати тестування учнів ЦПТО на Інтернет-залежність.  Ходан Софія розповіла присутнім про наслідки Інтернет спілкування і застерегла від бездумного використання Інтернет - простору. Підсумок проектної роботи підвела Палагута Ірина, ознайомивши  всіх з блогом, створеним  групою «Дизайнери».

Захист ще одного проекту «Математика навколо нас» відбувся цього ж дня і продемонстрував усім присутнім сфери застосування цього складного, але потрібного предмета. Підсумком стали моделі геометричних фігур, котрі містили інформацію про застосування математики у реальному житті. Участь в цьому проекті мали змогу взяти всі учні ЦПТО, але найактивнішими були першокурсники.

5 лютого в бібліотеці Центру відбулася «Посвята в програмісти» учнів, які навчаються за професією оператор комп’ютерного набору. У веселих конкурсах «Логічна розминка», «Фахівець», «Конструктор», «Алфавіт інформатики», «Пам'ять», «Вгадай наосліп», «Логіка справжнього програміста» змагалися дві команди «Біт» та «Байт». В напруженій боротьбі перемогла команда «Біт» у складі Себро Віти, Кремешної Марини, Брагівської Анастасії, Заболотного Владислава, Сосновської  Катерини. Свято закінчилося проголошенням клятви програмістів.

Перегляд кінофільмів про історію створення та творців математики викликав захоплення, цікавість та непідробний інтерес до цієї науки навіть у тих учнів, хто на «Ви» з алгеброю та геометрією.

У п’ятницю учні мали змогу переглянути кінофільми з інформатики, які познайомили з розвитком корпорації Apple.

Закінчився тиждень інтелектуально-розважальним конкурсом «Пані геніальність», який зібрав у актовій залі ЦПТО всіх бажаючих. Білан Аліна, Лябах Анна, Євтєєва Ірина, Дорош Ілона, Анцерова Людмила та Заруба Віталіна змагалися за корону переможниці в конкурсах «Історичний», «Запитання – відповідь», «Скоромовки, анаграми», «Відгадай мелодію», «Ребуси», «Математичні терміни», «Захоплення». Найбільше глядачам запам’ятався перший конкурс, у якому конкурсантки в образах легендарних жінок-математиків Феано, Гипатії, Марії Аньєзі, Софі Жермен, Ади Байрон та Софії Ковалевської розповіли про їх долі. У напруженій боротьбі корону переможниці та титул «Пані геніальність» здобула Білан Аліна.

Тиждень математики та інформатики, який підготували Кацалап Л. М. та Кучеренко Р.Д. був проведений на високому методичному рівні.

Переглядів: 900 | Додав: ЦПТО | Рейтинг: 4.2/5
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: