14:39
ТИЖДЕНЬ ІСТОРІЇ В ЦПТО

З 4 по 8 листопада в центрі професійно-технічної освіти проходив тиждень історії. Розпочався він з олімпіади. Переможцями в ній стали Шевченко Назар (ІІ курс) та Грицюк Денис (ІІІ курс).

Наступного дня учні зустрілись з краєзнавцем Іваном Петровичем Мязняком, який  багато років досліджує бойовий шлях Дніпровської військової флотилії та відвідали вечір, присвячений  1025-річчю хрещення Русі. Його підготувала викладач Тетяна Володимирівна Юрченко разом з учнями груп №15, 11 і 4.

Присутні дізнались проте, як відбувалося хрещення, наскільки воно змінило хід нашої історії, навіщо і чому Володимир Великий пішов на цей крок, переглянули презентацію та відеоматеріали.

  У середу з цікавою лекцією перед учнями І курсу виступила старший науковий співробітник НІЕЗ «Переяслав» Інна Валеріївна Більченко. Вона розповіла учням про події 1943 р., коли більше 2 тис. жителів Переяславського району взяли участь у будівництві  мосту через Дніпро. Він був необхідний для того, щоб переправити на Букринський плацдарм, створений з метою визволення Києва від фашистів, необхідну кількість частин, боєприпасів та техніки.

 Учні ІІІ курсу взяли участь у прес-конференції «Голодомори в радянській Україні». За два з половиною десятиліття їх в Україні було три і всі з величезними людськими жертвами. Кожний з них має своє специфічне обличчя. Водночас їм властива одна спільна риса - примусові державні хлібозаготівлі. 

У ролі науковців-істориків виступили учні груп № 2, 16 і 19. Вони відповідали на запитання кореспондентів, ролі яких виконували учні груп № 3, та 16. Підготувала прес-конференцію Ольга Миколаївна Палатна.

Увечері учні переглянули художній фільм «Бабин Яр», який розповідає про ще одну трагічну сторінку нашої історії – долю київських євреїв у роки Великої Вітчизняної війни.

У четвер відбувся конкурс творчих робіт на краєзнавчу тематику та виставка фотогазет «Архітектурні та культурні памятки рідного краю». Найактивнішу участь у виставці взяли учні групи № 1, які підготували декілька газет. Яскравими та змістовними були газети груп № 20, 11, 1/2, 15, 10, 21, 16.

У п’ятницю перед учнями ІІ і ІІІ курсів виступив науковий співробітник НІЕЗ «Переяслав» Леонід Григорович Чирка. Його лекція була присвячена одній із малодосліджених сторінок Великої Вітчизняної війни - Дніпровській повітряно-десантній операції 1943 р., яка проводилась з метою полегшити форсування Дніпра радянськими військами.  Через недостатню її підготовку сталася ціла серія фатальних помилок і десантники не виконали поставленого завдання.

Завершив предметний тиждень вечір «Переправа, переправа! Берег лівий, берег правий…», присвячений 70-річчю  визволення Києва від німецько-фашистських загарбників та одному з етапів цієї епопеї – Букринському плацдарму. Його підготувала викладач Ольга Миколаївна Палатна разом з учнями груп 1, 15, 6, 5/6  та 7/8. На вечорі прозвучали спогади учасників  боїв за Букринський плацдарм,  жителів Переяслава, які були очевидцями тих подій та надавали допомогу Червоній Армії,  уривки із газет того часу та мемуарів радянських полководців, вірші О.Твардовського, К.Симонова, А.Безименського, музика періоду Великої Вітчизняної війни. Виступи учнів супроводжувались показом на екрані фотографій воєнного часу. Активні учасники предметного тижня нагороджені грамотами та подяками адміністрації навчального закладу.

Переглядів: 878 | Додав: ЦПТО | Рейтинг: 5.0/4
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: