08:16
Подвиг у Чорнобилі

    Серед усіх трагедій, які пережило людство, чорнобильська катастрофа не має аналогів за масштабами рукотворного забруднення екологічної сфери, негативного впливу на здоров’я, психіку людей, їх соціальні, економічні і побутові умови життя. 22 квітня 2016 року в актовій залі Центру вихователь Демченко Максим Сергійович прочитав лекцію  "Подвиг у Чорнобилі" для учнів І та ІІ курсів ЦПТО. За допомогою відео та мультимедійних презентацій  лектору вдалося перенести всіх присутніх в той час...

Учні дізналися про історію міста Чорнобиль та  трагічну долю його мешканців. Це місто було одним з найстаріших слов’янських міст. Рішенням технічної ради Міністерства енергетики і електрофікації колишнього Радянського Союзу від 15 березня 1966 року пунктом будівництва Чорнобильського (Центрально-Української – такою була перша назва) АЕС було визначено село Копачі Чорнобильського району. А постановою ЦК КПУ і Ради Міністрів республіки від 2 лютого 1967 року Центрально-Українська АЕС була перейменована на Чорнобильську атомну станцію.

Спорудження ЧАЕС і м. Прип’яті було оголошено Всесоюзною ударною комсомольською будовою. Будівництво атомної електростанції і м. Прип’яті проводилося поспішно, що призвело до зниження якості робіт, креслень, що й привело до катастрофи.  В ніч з 25 на 26 квітня 1986 року в ході проведення на 4-му реакторі ЧАЕС експериментів, пов’язаних з режимами роботи турбогенератора, виникла великомасштабна з глобальними наслідками аварія.

 

Хвилиною мовчання всі присутні пом'янули  загиблих героїв. 

 

Переглядів: 596 | Додав: ЦПТО | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: