11:00
Переяславський Бабин яр – наш біль, наша пам’ять

3 жовтня о 14 год. на Заальтицькому кладовищі Переяслава-Хмельницького (Київська область) біля братської могили розстріляних мирних жителів-євреїв восени 1941 та 1943 років відбувся мітинг-реквієм "Переяславський Бабин яр – наш біль, наша пам’ять”, у якому взяли участь і представники нашого навчального закладу.  

На місці колишнього глинища лунала музика, а ще було встановлено стенд, де в оточені українського та ізраїльського національних прапорців були представлені фотознімки лише небагатьох з тієї майже тисячі людей, яких тут розстріляли фашисти, а ще фотознімки "праведників миру Переяславщини”. Це – люди неєврейських національностей, які під час війни рятували євреїв, часто ризикуючи власним життям.

Розпочав урочисту церемонію головний рабин Києва та України громад прогресивного іудаїзму (на сьогодні наймасовіша течія в іудаїзмі) Олександр Духовний, 63 роки. Із особливого вбрання у нього накинутим на плечі був талід (велика біла хустка з чорними смугами обов’язково вдягається під час читання молитов), традиційна єврейська кіпа на голові та деякі інші елементи. На вшанування пам’яті жертв нацизму він прочитав молитву українською мовою та на івриті, який в іудаїзмі вважається святою мовою. 

Переглядів: 956 | Додав: ЦПТО | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: