22:10
Корюківська трагедія: злочин проти людяності

Повернувсь лелека у село.
А села нема, нема… Згоріло.
Де ж йому гніздитися було?
І у птаха серце заболіло.
Він ступав по сивому дворі,
Де крізь попіл – рясту білі іскри.
І над ним ячали димарі.
Димарі, неначе обеліски.

Саме такими словами був розпочатий вечір пам’яті присвячений             70-річниці Корюківської трагедії, що відбувся 1 березня в актовій залі навчального закладу. Історія українського народу пронизана тяжкими випробуваннями та подіями. Одна з яких Велика Вітчизняна війна і період німецько-фашистської окупації.

Учні центру Підопригора Влад, Каплюк Аліна, Дорош Ілона, Науменко Віталіна, Іванов Олександр, Лисенко Денис, Лугіна Алена та Дьохтяр Катя розповіли всім присутнім про події, які відбулися 1-2 березня 1943 року в містечку Корюківка.

  Нацистський режим завжди вражав своєю цинічною і надзвичайною жорстокістю. З перших днів війни німці запроваджували механізм кругової відповідальності мирного населення за акції партизанів. Корюківка була центром партизанського руху на Чернігівщині, за що місцеві жителі заплатили власним життям.

1-2 березня 1943 року чернігівська Корюківка пережила моторошні години знищення: кілька тисяч дітей, жінок, стариків без суду і слідства були методично розстріляні-спалені.

В результаті трагічних подій було убито близько 7 тисяч людей і спалено 1290 будинків.

Корюківська трагедія, як і решта жахливих сторінок Великої вітчизняної війни, має стати нагадуванням про жахливість війни.

Переглядів: 718 | Додав: ЦПТО | Рейтинг: 3.0/2
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: