11:26
Інтерактивна бесіда «Наша духовність» присвячена 1025 річчю хрещення Русі.

Минають роки, десятиліття і століття, виникають і зникають царства і держави, але кожного року, коли наступає день Пасхи, увесь християнський світ затамувавши подих, із завмиранням серця очікує переможно-торжествуючого: Христос Воскрес!

          В цьому році, у день пам’яті рівноапостольного Великого  князя  Володимира, наша держава,  на офіційному рівні, відзначає 1025 річчя хрещення Русі, а на  травень місяць припадає найголовніше християнське свято – Великдень.

    До  цієї знаменної дати та свята  Пасхи 24 квітня  в бібліотеці ЦПТО співробітниками  науково-дослідного відділу Музей історії УПЦ була проведена інтерактивна бесіда  на тему «Наша духовність». Під час проведення заходу була продемонстрована  фотовиставка «Святі постаті землі Переяславської».

     Захід був проведений спільно з учнями групи1 першого курсу, які навчаються за професією  «Адміністратор, оператор комп’ютерного набору». 

          З цікавістю слухали учні інформацію завідуючої відділом НІЄЗ  «Переяслав» Ткаченко Н.Г. про пам’ятки сакральної архітектури краю, про постаті  місцево шанованих святих. Розповідь доповнювалася кольоровими світлинами зображень  ікон та розписів із Михайлівської церкви Переяслава ХІХ ст.

 Усім присутнім розповіли про передвеликодній тиждень – Чистий, Страстний, про найважливіші події цього тижня, починаючи від в’їзду Ісуса Христа в Єрусалим. Ведучою заходу була молодший науковий співробітник НІЕЗ  «Переяслав» - Кучеренко І.І.

       Учні з великою цікавістю віднеслися до підготовки  інтерактивної бесіди; вивчили спеціальну літературу, провели велику пошукову роботу, відшукали легенди, прислів’я, приказки, прикмети, пов’язані з Великодніми святами, розпитали у місцевих старожилів про  Вербну Неділю та святкування Великодня в давнину. Також учні розповідали про таємницю історії писанки, технологію її написання, значення символів, легенди про Великдень та про писанку, прикмети, які пов’язані зі святом Великодня.

         Особливу увагу було звернено на поминальні звичаї наших пращурів.        Тематичний захід підтвердив, що учні  знають історію нашого краю, із великим задоволенням вивчають звичаї наших предків, цікавляться іконами, історією православної культури.

Переглядів: 1121 | Додав: ЦПТО | Рейтинг: 3.0/2
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: