20:24
Голгофа кримськотатарського народу

У 1944 році в Радянському Союзі була проведена депортація кримських татар, яких сталінський режим позбавив їхньої історичної батьківщини. Цим трагічним подіям була присвячена конференція в ДПТНЗ «Переяслав-Хмельницький центр професійно-технічної освіти», яку підготувала і провела 18 травня 2015 року викладач історії Палатна Ольга Миколаївна .

Про причини депортації, про саму операцію з «детатаризації» Криму та про її наслідки розповідали учні Анжела Богуш, Руслана Костенко, Олександр Артеменко, Вадим Очкур. Вони зачитали спогади очевидців масових репресій проти категорій населення, які виявляли хоча б найменший спротив сталінському режиму, про жахливі умови транспортування та проживання на спецпоселенні.

Завершив конференцію виступ Катерини Ковальчук про боротьбу кримських татар за батьківщину. Вона охарактеризувала основні етапи цієї боротьби, розповіла про діяльність лідера Меджлісу кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва, генерала Петра Григоренка та інших дисидентів, які відстоювали право кримських татар повернутися на батьківщину. 

Переглядів: 866 | Додав: ЦПТО | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: