22:13
До річниці проголошення автономії Закарпаття.

      11 вересня 2012 р  в ЦПТО відбулась прес-конференція, присвячена  проголошенню незалежності Карпатської України та її першому президенту Августину Волошину.   ЇЇ організатором була викладач історії Ольга Миколаївна Палатна.

     Таня Белякова, Катя Грушецька, Анжела Витківська, Юля Остапенко, Віта Стащенко, Яна Якименко та Катя Ярина, які займалися дослідженням цього питання, виступили в ролі істориків, інша група учнів – «журналісти» - підготували запитання для конференції.

      За допомогою цього заходу його учасники  намагались  довести до  учнів інформацію про події 20-40-х років ХХ століття на Закарпатті, дати оцінку такому історичному діячеві як Августин Волошин і визначити цінність його внеску в процес державотворення.

    Підводячи підсумки прес-конференції, ведучий Владислав Шитик  процитував слова закарпатського поета В.С. Гренджі-Донського: «Як чехи мають свого Масарика, так і ми, підкарпатські українці, маємо свого Августина Волошина. Це наша гордість і наша слава. Волошин – наша новітня історія.  Був він пробудником у тяжкі часи національних утисків, і з його ім’ям пов’язано наше національне пробудження… Такий муж заслужив, щоб його імям назвали найкращі площі і вулиці, щоб йому ставили памятники. Це все ми зробимо, як прийде час.»

Переглядів: 969 | Додав: ЦПТО | Рейтинг: 3.0/2
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: