16:01
70-та річниця вигнання нацистських окупантів з України

70-та річниця вигнання нацистських окупантів з України

З метою вшанування 70-ї річниці вигнання нацистських окупантів з України у ДПТНЗ «Переяслав-Хмельницький центр професійно-технічної освіти» було проведено змістовні та цікаві заходи.

04 листопада учні груп №15 та 20 переглянули документальний фільм «Визволення Правобережної України» у якому розповідалося про основні військові операції, проведені та території України в 1942-1944 рр.

05 листопада викладач історії Палатна О.М. провела турнір юних знавців історії Другої світової війни у якому взяли участь учні ІІІ курсу. В програму турніру входили конкурси: «Історична істина», «Відкритий мікрофон», «Історичне лото», «Хронологічні розсипи», «Картинна галерея», «Музичний», «Вітер та рукопис». Учасники узагальнили та розширили свої знання з історії України періоду Другої світової війни.

06 листопада учні груп №6 та 21 переглянули документальний фільм «Визволення Лівобережної України».

07 листопада старший науковий співробітник НІЕЗ «Переяслав» І.В.Більченко підготував лекція «Мости та переправи через Дніпро в районі Букринського плацдарму». В 1943 р. на правому березі Дніпра в районі сіл Григорівка та Великий Букрин був створений плацдарм, з якого радянське командування планувало звільнити Київ. Жителі Переяслава взяли участь у будівництві мостів та переправи через Дніпро. Мужності та самовідданості наших земляків і було присвячено дану лекцію.

07 листопада учні переглянули та обговорили художній фільм про одну із трагічних сторінок Другої світової війни – депортації кримських татар в 1944 р. та долю татарського льотчика Героя Радянського Союзу Амет-хана Султана - «Хайтарма».

11 листопада відбувся конкурс творчих робіт серед учнів ІІ курсу на тему «Наш край в роки Великої вітчизняної війни». У своїх роботах учні висвітлили яким чином торкнулася війна їхньої малої батьківщини.

12 листопада викладач історії Юрченко Т.В. прочитала лекцію «Історичні міфи, пов’язані з вигнанням нацистських окупантів із України» на якій було розглянуто такі питання як: чи можлива була перемога німецьких окупантів без України, чи вигнання німецьких окупантів це заслуга лише радянських збройних сил і партизанів.

13 листопада учні групи №1 відвідали музей-діораму, де експонуються живописні та скульптурні роботи, портретна галерея Героїв Радянського Союзу, особисті речі воїнів, листи, нагороди, зброя, плакати, газети та ін. Головним експонатом музею є художньо-документальне полотно діорами, яке відтворює один із найдраматичніших епізодів Великої Вітчизняної війни – форсування Дніпра радянськими військами і бої на правому березі по створенню Букринського плацдарму, з якого планувалося визволити столицю України – Київ. Екскурсія до музею-діорами залишила незабутні враження в серцях учнів.

13 листопада  викладач історії Палатна О.М. провела прес-конференцію «Окупаційний режим та Рух Опору в Україні в роки Другої світової війни». В конференції взяли участь учні ІІІ курсу, які виконали ролі журналістів, політологів, архівістами, істориків, юристів, військових експертів. Слухачі виступали в ролі працівників інформаційних агентств демократичних і тоталітарних держав. Після прослуховування прес-конференції вони давали відповідь на запитання: «Яку інформацію ви передаватимете для громадян своєї країни? Яку для зарубіжних?»

        

 

Переглядів: 996 | Додав: ЦПТО | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: