Середа, 19.12.2018, 01:12
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід

ДПТНЗ "Переяслав-Хмельницький ЦПТО"

Меню сайту
Випадкове фото
Форма входу
Корисні посилання
Національна гаряча лінія
Національна дитяча гаряча лінія
Наші координати
08400,
Київська область,
м.Переяслав-Хмельницький,
вул.Можайська, 5.
тел.(04567)5-45-68;(04567)5-20-40
E-mail: ptu_22_phm@ukr.net
Опитування
Яка професія В ЦПТО вам подобається?
Всього відповідей: 707
Лічильник
www.reliablecounter.com
Пошук

Каталог файлів

Головна » Файли » Методичні розробки

Інтелектуальна гра «Магістр Інформатики»
25.02.2012, 01:09

Підготувала викладач інформатики

                                                                                          та інформаційних технологій

                                                                                          Кацалап Л.М.

Інтелектуальна гра «Магістр Інформатики»

Ведучий. Добрий день всім присутнім. Сьогодні у нас свято розуму, кмітливості, винахідливості, свято інформатики. Отож запрошуємо вас у світ комп’ютерів та комп’ютерних програм.

Ведуча. Ще 20-25 років тому про інформатику в училищі навіть не чули. Та й в інших закладах комп’ютерів було дуже мало. А зараз персональні комп’ютери використовуються в усіх галузях науки та виробництва.

Ведучий.  Рівно 35 років тому в продаж надходить персональний комп’ютер Apple II.

Він має 4 Кбайти оперативної пам’яті, 16 К байт постійної пам’яті, клавіатуру і дисплей. Вартість його 1300$. Також він мав флоппі-дисковод.

 Ведуча. Сенсація! За опитуванням журналу «Тайм», «людиною року»  став… «персональний комп’ютер. Ця подія відбулася 30 років тому.

Ведучий.  Я знаю, що 25 років назад компанія Microsoft розробила операційну систему Ms-Dos 3.3 і графічну оболонку Windows 2.0. Одночасно виходить в світ перша енциклопедія на CD-ROM.

Ведуча. Цей перелік визначних досягнень ми можемо продовжувати, але час розпочати гру. Скоро ми з вами дізнаємося хто отримає почесне звання - магістр інформатики. Отже давайте познайомимося з нашими учасниками.

Ведучий. Звичайно який конкурс без справедливого і виваженого журі.

Всюди розумні є люди,

Їх багато, що не кажи.

Сьогодні судити вас буде

Високоповажне журі.

 Це  наші викладачі.

 

Ведуча. Як завжди першим конкурсом є привітання. Ми теж підтримуємо цю традицію. Кожен учасник підготував власну презентацію, в якій розповість про себе, світ своїх захоплень та членів своєї родини. Отже давайте розпочнемо. Максимальна оцінка за перший конкурс 5 балів.

 

Ведучий. Дякуємо за цікаву розповідь.

Ведучий. А зараз слово мають члени журі.

 Ведучий. Як бачите гра у нас серйозна, учасники дуже добре підготувалися, тому розрив в балах незначний. Сучасні технології розвиваються дуже стрімко. На ринку з’являються нові моделі персональних комп’ютерів, кишенькові ПК, ноутбуки, гнучкі дисплеї та клавіатури. Але давайте заглянемо в історію.

 Ведуча. Наступним буде конкурс «Історичний калейдоскоп». Учасникам буде запропоновано десять цікавих історій з історії обчислювальної техніки, а також варіанти відповідей. Кожна правильна відповідь оцінюється в один бал. Учасники пишуть відповіді на аркушах паперу. Прошу журі уважно слідкувати за відповідями учасників, а  в залі ідеальної тиші.

Отже слухайте уважно перше питання:

Питання 1. 14 квітня 1682 р. в особняку герцо­гині Д'эгійон у Малому Люксембурзі відбулася при­мітна подія, описана поетом Жаном Лоре:

Від покоївки до герцогині,

До математичної машини

У всіх з'явився інтерес.

Бо хтось з проникненням великим

Про логіку обчислень розповів,

Чим викликав у них

Глибокий щирий захват.

Варіанти відповіді:

1.                «Паскалеве  колесо» -  француз Блез Паскаль.

2.       «Аналітична машина» - англієць Чарльз Беббідж.

3.                Арифмометр -  росіянин В.Т. Однер.

4.                «Еніак» - американець Джордж Моучлі.

Відповідь. Мова йде про знаменитого французько­го ученого Б. Паскаля. З 18 років він працював над створенням математичної машини, що могла б роби­ти чотири дії арифметики. Перша працююча модель машини була готова до 1642 р., але вчений продов­жував роботу. У 1645 р. арифметична машина або «Паскалеве колесо» була готова.

 

Питання 2. У 1871 р. в англійському журналі «Панч» був надрукований вірш:

Науці служачи, нестатки він терпів,
Життя його було суворе та тривожне,
Бо злою долею мішенню обраний він був
Скоріш ударів, ніж дарунків.

Якому винахідникові й ученому присвячений цей вірш? Який його внесок у розвиток обчислюва­льної техніки?

Варіанти відповіді:

1.                 Француз Блез Паскаль.

2.                 Англієць Чарльз Беббідж.

3.                 Росіянин В.Т. Однер.

4.        Американець Джордж Моучлі.
Відповідь. Мова йде про англійського ученого Чарльза Беббіджа, головною справою життя якого, за його словами, були обчислювальні машини, над створенням яких він працював більше 50 років. Беббідж сконструював «аналітичну машину» прообраз сучасних комп'ютерів.

Питання 3. Він був членом більшості зарубіж­них академій і наукових закладів. Ця людина дуже багато зробила для розвитку теоретичної кібернети­ки. На основі його досліджень народжується нова обчислювальна техніка. Зокрема, завдяки теорії цифрових автоматів, кібернетики створили першу в Європі універсальну керуючу машину широкого призначення.

Варіанти відповіді:

1.                Чарльз Беббідж.

2.                В.Т. Однер.

3.                Джордж Моучлі.

4.                Віктор Глушков.

Відповідь. Такою людиною був Віктор Михайло­вич Глушков. Мова йде про універсальну керуючу машину широкого призначення «Дніпро», яка була створена українськими кібернетиками.

Питання 4. Близько 200 років тому на знаменитій вулиці знаменитого міста був відкритий «храм чарівності або механічний, фізичний і оптичний кабінет». У ньому були зібрані кращі роботи народних умільців того часу. При вході -  гостей зустрічав механічний швейцар, що ніби ширяв у повітрі й грав на валторні. Загальний подив викликали гавкаючий автоматич­ний собака, півень, що ляскав крильми й підхоплюва­вся на поперечину. Кішка нявчала, змія сичала. Меха­нічні слуги обслуговували відвідувачів. Слуга-автомат розносив на підносі напої — Де це було?

Варіанти відповіді:

1.                 Санкт-Петербург — Невський проспект.

2.                 Лондон — Бейкер-стріт.

3.                 Париж — Єлисейські поля.

4.                 Нью-Йорк — Бродвей.

Відповідь. Санкт-Петербург — Невський проспект.

Питання 5. Свій перший офіс він відкрив на кух­ні власного будинку. У той час він розсилав поштою листи з пропозицією власних утиліт. У 1986 році він виходить на ринок з приголомшливою на ті часи опе­раційною оболонкою. Через деякий час «Синій ек­ран» його програми підкорив світ. Що ще можна ска­зати про цю людину-легенду? Йому довіряють міль­йони, бо його програми надійно працюють саме тоді, коли це вкрай важливо.

Варіанти відповіді
            1..Американець Біл Гейтс.

2.                Англієць Чарльз Беббідж.

3.                Американець Пітер Нортон.

4.                Росіянин В. Однер.

Відповідь. Мова йде про американця Пітера Нортона та його пакет програм Нортон-утиліти.

Питання 6. Незважаючи ні на що, вони зустрі­лися: молода аристократка та старий професор ма­тематики Кембриджського університету. Прист­расть до науки з'єднала двох настільки несхожих людей. Про кого йде мова?

Варіанти відповіді:

1.                Біл Гейтс та Памелла Андерсен.

2.                Чарльз Беббідж та Ада Лавлейс.

3.   Пітер Нортон та Джулія Робертс.
Відповідь. Мова йде про Аду Лавлейс та Чарльза Беббіджа.

Питання 7. Вперше цей пристрій з’явився в 1968 році в Стенфордському університеті. Він  мав вигляд  дерев’яної коробочки на коліщатах. В 1984 році маленький прилад отримав всенародну любов. На сьогодні в світі використовується їх більше  півмільярда. Назвіть  його.

Відповідь: Звичайно це миша.

Питання8. Все життя його вважали лише «тінню» свого однокласника. Але люди як завжди помиляються. Треба сказати, що власне йому належить левова доля  заслуг цього дуету. Ця людина залишила компанію Microsoft, створивши власний бізнес. Сьогодні під його патронажем знаходиться близько 50 компаній та фондів, а також благодійні організації. Про кого йде мова?

1. Пол Ален

2. Біл Гейтс

3. Тім Бернест-Лі.

Відповідь: Мова йде про товариша Біла Гейтса  Пола Алена.

Питання9. Дочка знаменитого поета лорда Байрона. В ту далеку епоху вона, як і більшість леді не отримала відповідної освіти, але це не  заважало їй стати математиком. Її вважають першим програмістом в світі. До її заслуг відносять появу термінів «цикл», «підпрограма». На її честь названо мову програмування. Хто ця жінка?

1. Софія Ковалевська

2. Марія Антуанетта

3. Ада Лавлейс.

 

Відповідь: Ада Лавлейс

 

Питання 10.  За роки його роботи було створено більше 15 моделей  комп’ютерів. Академік створив першу в СРСР та Європі електронно-обчислювальну машину, яка мала  можливість зберігати програму у власній пам’яті.  Він є основоположником радянської обчислювальної техніки. Про кого йде мова?

1.      Лебедєв Сергій Олександрович

2.      Лозинський Дмитро Миколайович

3.      Глушков Віктор Михайлович

 

Правильна відповідь: Лебедєв Сергій Олександрович

Отже наші учасники відповіли на всі запитання даного конкурсу. Прошу членів журі оголосити результати.

 

Прошу членів журі оголосити результати конкурсу.

Ведучий. Третій конкурс  це конкурс Тема. Кожний учасник отримує власний колір і відповідно питання його теми зафарбовані в його колір. Прошу учасників витягнути кольорові картки з номерами це визначить ваш колір і порядок в якому ви будете відповідати. Учасникам буде запропоновано поле з номерами та кольорами питання, ви дасте відповідь на шість запитань.  За правильну відповідь на питання свого кольору учень отримує 2 бали, за відповідь на питання суперника - 3 бали, за  питання загального характеру-1 бал.

Ведуча.  Зараз ми дізнаємося  відповідність між кольорами та темами.

Під синім кольором була зашифрована тема «Пристрої введення та виведення інформації» .

Під жовтим кольором розміщена тема «Текстовий процесор Microsoft Word».

  Тема «Робочий стіл Windows» зафарбована в зелений колір.

Комірки теми «Програмне забезпечення персонального комп’ютера» .

мають червоний колір.

Коричневий колір ховає від нас тему «Електронні таблиці «Microsoft Excel».

Ведучий. Я глибоко переконаний, що наші ерудити знають відповіді на питання будь-якої теми.

А зараз увага на екран! Запам’ятовуйте номери своїх тем. 

Першим цей конкурс розпочне учасник, який отримав №1.

Вітаю тебе! Відповідь правильна, ти отримуєш 2 бали.

Ведуча. Наступним відповідає учасник під № 2. Питання твоєї теми «Текстовий процесор Microsoft Word»зафарбовані в жовтий колір. Мої вітання ти отримав перші 2 бали. ( Якщо відповідь не правильна, не засмучуйся це лише початок гри,  в наступних питаннях будь уважнішим). ( Це питання теми твого суперника, якщо даси правильну відповідь отримаєш 3 бали; це загальне питання, давши на нього відповідь ти отримаєш лише 1 бал, але докажеш нам, що ти всебічно ерудована людина).

Ведучий. Зараз ми послухаємо як знає тему учасник під № 3   Питання твоєї теми «Робочий стіл Windows» зафарбовані в зелений колір, але коли ти вибереш тему суперника, то отримаєш 3 бали, питання загальної теми-1 бал.

Ведуча. Що ж послухаємо учасника № 4. Нагадаю твої комірки мають червоний колір тема «Програмне забезпечення персонального комп’ютера». Відповідь вірна.

Ведучий. Через декілька секунд ми дізнаємося як знає тему«Електронні таблиці «Microsoft Excel».учасник під номером 5. вибирай цифру теми. (Отже питання).

Після першого кола питань наші учасники показали високий (достатній рівень знань). Всі дали правильні відповіді. Що ж переходимо до  другого кола.

Свою комірку називає. (На жаль відповідь не вірна, ти не отримує жодного балу. Але не засмучуйся, в тебе ще буде шанс. )

Ведуча. Продовжує конкурс  наступний учасник. Рекомендую тобі відкрити питання  теми суперника, адже ти отримаєш три бали. Назви номер комірки. Так це питання твоєї теми. Ти справжній інтелектуал!

Ведучий.

        Тема 1. Пристрої введення та виведення інформації.(синій)

1. Який пристрій ПК може надавати шкідливу дію на здоров’я людини? (монітор)

11. Який зв'язок з містом в Англії, рушницею калібру 30/30 і одним із елементів комп’ютера? (всі вони пов’язані із словом «вінчестер»).

14. Пристрій, що перетворює цифровий сигнал в телефонний і навпаки (модем).

28. В яких одиницях вимірюється розмір екрана монітора?(дюйм)

39. Що таке маніпулятори? Що до них відноситься?(Маніпулятори-пристрої введення, що забезпечують зручний спосіб спілкування користувача з ПК. Миша, джойстик, трекбол, світлове перо)

41. Що таке принтер? Які види принтерів вам відомі? 

Тема 2. Програмне забезпечення ПК.(червоний)

6.      Назвати текстовий редактор, що входить до складу Microsoft Office.

18.  Які графічні редактори ти знаєш?

22.  Програма  Power Point призначена для …

36.Назвіть програму, яка призначена для створення публікацій.

40.  Як англійською мовою називається програмне забезпечення ПК?

41.  Назви програми, що входять до складу Стандартних програм Windows.

Тема3.  Робочий стіл Windows.(зелений)

 1. За допомогою якого значка можна одержати доступ до комп’ютерів, які знаходяться в мережі і працювати з їх даними.(Мережне оточення)

8. Рухомий об’єкт, що з’являється на робочому столі, коли час простою ПК більше заданого.(заставка)

21.Який засіб робочого столу використовується для перемикання між запущеними програмами?(панель задач)

 1. Розкажіть як  встановити фон робочого столу.
 1. Що таке ярлик? З якою метою їх використовують.
 1. Яким чином можна викликати головне меню Windows?

 Тема4. Microsoft Word.(жовтий)

 1. Як визначити відстань від тексту до країв документу (Файл\Параметри сторінки)
 1. Що називається колонтитулом? Як його встановити? (Вид\Колонтитули)
 1. Яким чином можна завантажити програму Microsoft Word?
 1. Як пронумерувати сторінки  в Microsoft Word? (Вставка\Номери сторінок)
 1. Які панелі інструментів присутні  у вікні Word  на замовчування? (Стандартна, Форматування).
 1. Якими способами можна добавити до документу таблицю?

Тема 5. Електронні таблиці «Microsoft Excel»(коричневий)

 1. Яку кількість аркушів містить книга Microsoft Excel на замовчування?(3 аркуші)
 1. Який знак потрібно поставити перед введенням формули? (знак =)

20. Як можна вставити діаграму в аркуш?(Вставка\Діаграма)

 1. Як  можна скопіювати формулу з однієї комірки в інші?(Виділити комірку з формулою і перетягти за маркер вниз)

34. Як перейменувати аркуш книги Microsoft Excel?(виділити правою кнопкою миші , вибрати команду Перейменувати)

48. До якої категорії  функцій належать функції: мінімум, максимум, найбільший, найменший. (статистичні)

 Наші учасники в цьому конкурсі показали, що вони є справжніми знавцями інформатики. 

Четвертий конкурс «Підказка».

Ведучий. Четвертий конкурс «Підказка». В ньому беруть участь не лише наші гравці, а й їхні товариші. Учасникам буде запропоновано 10 картинок, які  в певній мірі пов’язані з інформатикою, комп’ютерами.  Гравець повинен пояснити зображення своєму напарникові не називаючи його. Кожна вгадана картинка приносить 1 бал. Тобто за конкурс можете отримати 10 балів. Треба пам’ятати, що існує обмеження в часі 1 хвилина. Якщо ви не знаєте як пояснити малюнок, то говоріть Далі, щоб не затримувати час.

  Приготувалися. Розпочнемо.
Ведуча. Для нагородження наших учасників слово мають члени журі. Звання Магістр інформатики  отримує, учень, який набрав найбільшу кількість балів .Вітаємо. Звання Майстер інформатики  отримав  учень, який посів друге місце.  Звання Бакалавр  інформатики отримав  учень який посів третє місце.  Звання Старший інформатик  присвоєно учню  який посів четверте місце.

 Ведучий. Ви молодці! Ви витримали з честю всі завдання, проявили розумові, логічні, художні здібності. А головне показали відмінні знання з інформатики. Ви лише розпочали свій шлях в світі комп’ютерної техніки. Він складний, але дуже цікавий. Навіть якщо ви не станете комп’ютерними програмістами чи розробниками комп’ютерних систем, обов’язково будете використовувати ПК в своїй майбутній професії. 

Ведуча.

О, інформатико, тобі співаєм оду,

Ти з глибини віків служитимеш народу.

Досягнення твої завжди величні,

Такі потрібні і такі незвичні.

 

Ведучий. Високим технологіям відкрила ти дорогу,

Комп’ютер серед них отримав перемогу.

Він завжди вирішить усі складні  завдання,

Дасть відповідь на найважливіші питання.

 

Ведуча. Анонс новин: що, де, коли було у світі?

Чи про космічний апарат, що на орбіті.

Спроектувать  завод, побудувать ракету,

Все це ви знайдете на сайтах Інтернету.

 

Ведучий. Отож, друзі, всі нагороди вручено, всі конкурси проведено. До побачення, до нових зустрічей!

 

 

Категорія: Методичні розробки | Додав: ЦПТО
Переглядів: 1030 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 2.2/4
Всього коментарів: 0