Хто з нас не мріяв сісти за кермо сучасного автомобіля, натиснути на педаль газу і майнути куди душі завгодно? Але не кожен може цю мрію втілити в життя і стати професійним водієм. Ви запитаєте: "Чому ? Адже це просто!" А виявляється, що зовсім не так. І ось чому. Процес керування автомобілем пов'язаний з вирішенням складних завдань, побудованих а інформаційному моделюванні, отримуючи необхідну інформацію про дорожню обстановку, водій оцінює її, аналізує, моделює різні варіанти, приймає рішення. Від здатності водія швидко і точно сприймати і переробляти всю інформацію, своєчасно виконувати відповідні дії залежить безпека руху. Постійне спостереження і виконання одночасно чи послідовно як головних, так і другорядних операцій є основною рисою професії водія.

      Щоб опанувати професію водія автомобіля, необхідно мати наступні якості:

1.Уважність. Для водія потрібна висока ступінь концентрації (зосередження), перерозподілу та переключення уваги без надмірних зусиль.

2. Пам’ять. Велике значення має обсяг наочно-образної пам'яті та розвинена оперативна пам'ять, яка дозволяє користуватися накопиченою інформацією у будь-який час.

3. Швидкість та точність рухів. Насамперед мається на увазі швидкість та зкоординованість рухів.

4. Просторова уява. Вміння орієнтуватися у просторі і часі відповідно до дорожньо-транспортної ситуації.

5. Емоційна стійкість. Здатність зберігати рівновагу у будь-яких критичних або стресових ситуаціях.