План
 проведення тижня методичної роботи
ДПТНЗ «Переяслав-Хмельницький центр
професійно-технічної освіти»

 

Час проведення

Заходи

Місце проведення

Виконавці

Понеділок 16 лютого

8-00

Відкриття тижня

Актова зала

Заступник директора з НВР  Слюсар І.В.

Методист Юрченко Т.В.

8-30

Виставка методичних напрацювань педагогічних працівників Центру

Методичний кабінет

Методист
Юрченко Т.В.

9-00

Відкритий урок з виробничого навчання за професією «Кондитер» «Сучасне оформлення тістечок і тортів»

Лабораторія №13

Майстер в/н Литвиненко Т.М.

15-30

Інформаційна година методиста про роботу голів методичних комісій над єдиною методичною темою навчального закладу

Методичний кабінет

Методист Юрченко Т.В.

Вівторок 17 лютого

9-00

Конкурс на краще портфоліо

Методичний кабінет

Заступник директора з НВР Слюсар І.В.

Методист Юрченко Т.В.

10-00

15-30

Конкурс професійної майстерності серед учнів Центру за професією «Водій автотранспортного засобу»

Кабінет ПДР, автодром

Голова методичної комісії Кучеренко В.А., викладач Бутнік В.П.

15-30

На гостину до методичної комісії природничо-математичного напрямку

Кабінет №6

Голова методичної комісії   Кацалап Л.М.

Середа 18 лютого

8-30

Відкритий урок виробничого навчання за професією «Кравець» «Обробка застібок у спідниці»

Майстерня №2

Майстер в/н Ганжа Н.В.

11-00

Майстер клас за професією «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування»

Майстерня №48

Голова методичної комісії Лега Н.М.

13-00

Конкурс на кращу методичну комісію навчального закладу

Методичний кабінет

 

15-30

На гостину до методичної комісії сільськогосподарського напрямку

Кабінет №19

Голова методичної комісії  Кучеренко В.А.

Четвер 19 лютого

8-30

Майстер клас за професією «Кравець» «Королівська квітка»

Кабінет №53

Викладач   Ковтун Н.О.

10-00

15-30

Конкурс професійної майстерності серед учнів Центру за професією «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування»

Майстерня №48

Голова методичної комісії Лега Н.М.

13-00

Виставка засобів наочності

бібліотека

Методист Юрченко Т.В.

15-30

Творчий звіт викладача історії

Кабінет №5

Викладач  Палатна О.М.

П’ятниця 20 лютого

8-30

Виставка тематичних папок

Методичний кабінет

Методист Юрченко Т.В.

11-15

Відкритий урок з предмету матеріалознавство за професією «Кравець» «Оздоблювальні матеріали асортимент»

Кабінет №53

Викладач   Ковтун Н.О.

12-45

Творчий звіт викладача математики

Кабінет №7

Викладач Кучеренко Р.Д.

14-00

Підведення підсумків тижня (інструкційно-методична нарада)

Методичний кабінет

 

На виконання плану спільної роботи Департаменту освіти і науки Київської обласної державної адміністрації  та Навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти у Київській області у ДПТНЗ «Переяслав-Хмельницький центр професійно-технічної освіти» з 16 по 20 лютого 2015 року проходив тиждень методичної роботи.

Тиждень було проведено з метою удосконалення методичної діяльності у навчальному закладі, налагодження єдиної системи в інформаційному та методичному забезпеченні навчально-виробничого і навчально-виховного процесу, підвищення професійної компетентності педагогічних працівників навчального закладу.

До участі були залученні всі викладачі та майстри виробничого навчання ЦПТО. Методистом навчального закладу було розроблено план проведення тижня.

Згідно плану було проведено відкриті уроки, майстер-класи, відкриті засідання методичних комісій, творчі звіти викладачів, конкурс на краще портфоліо, конкурс на кращу методичну комісію навчального закладу, виставка методичних напрацювань педагогічних працівників, виставка засобів наочності, виставка тематичних папок.

У понеділок, 16 лютого, в актовій залі заступник директора з НВР Слюсар Ірина Володимирівна урочисто відкрила проведення єдиного методичного тижня.

Цього ж дня, майстер виробничого навчання Литвиненко Тетяна Миколаївна, разом з учнями групи №4, які навчаються за професією «Кухар, кондитер» провела відкритий урок на тему «Види тіста, оформлення тістечок». Учні підготували рецептури та технологічні картки на такі сучасні тістечка; як «Чізкейк», «Тірамісу», «Брауні», «Мафіни», «Панакота». Кожна ланка учнів обрала свій вид тістечок і сама їх готувала. Учні  проявили фантазію в оформленні  кондитерських виробів, їх подачі.

 

 В педагогічному кабінеті, методист Юрченко Тетяна Володимирівна, провела для заступників, старших майстрів та голів методичних комісії  інформаційну годину про роботу педагогічного колективу над єдиною методичною темою навчального закладу.

До всіх присутніх було доведено аналіз роботи педагогічних працівників навчального закладу над єдиною методичною темою: «Впровадження нових технологій та активних форм організації навчально- пізнавальної діяльності учнів в навчально-виховний процес». Над цією темою педагогічний колектив працював протягом п’яти років і 2014-2015 навчальний рік є завершальним. Тетяна Володимирівна підвела підсумки і розповіла про досягнення кожної методичної комісії, загальні результати були висвітлені в діаграмі, що дало можливість порівняти роботу і визначити методичну комісію, яка найбільш плідно працювала протягом останніх п’яти років.

Завершилось засідання обранням нової єдиної методичної теми на 2015-2020 навчальний рік.

 

Вівторок, 17 лютого, розпочався з конкурсу на краще портфоліо. Перед заступниками директора та методистом було поставлено нелегке завдання, але дякуючи злагодженій роботі, переможців було визначено. Ними стали Кучеренко Раїса Дмитрівна викладач математики, Капшук Валентина Сергіївна викладач української мови, Степаненко Аліна Вадимівна викладач правознавства, Парфенова Людмила Григорівна майстер виробничого навчання.

 

Наступним заходом, цього дня, став конкурс фахової майстерності серед учнів  за професією «Водій автотранспортного засобу(категорія С)».

Метою проведення конкурсу фахової майстерності є визначення рівня професійної підготовки та удосконалення організації та змісту практичних навичок при підготовці кваліфікованого робітника.

Конкурс складався з теоретичного туру, що включав в себе вирішення тестових завдань з правил дорожнього руху та будови автомобіля. Завданнями практичного туру було проведення щозмінного технічного обслуговування і водіння автомобіля на маневровому майданчику.

В конкурсі взяли участь 15 учнів з груп  № 6, 21,  22.

В ході змагань місця розподілились наступним чином.

І місце учень групи №6 Ягодченко Віталій .

ІІ місце  учні груп  № 22  Голуб Сергій

                                № 21 Триголос Олександр.

ІІІ місце  учні груп   № 6 Посполіт Вадим.

                                   № 22 Арнаутов Володимир.

Підготували та провели конкурс старший майстер Лопата Олексій Миколайович, викладачі спеціальних дисциплін Кучеренко Віктор Анатолійович, Бутник Віктор Павлович,  майстри виробничого навчання Головатий Валерій  Васильович,  Коноваленко Федір Петрович, Коноваленко Олександр Іванович.

 

Завершило цей день відкрите засідання методичної комісії викладачів природничо-математичних дисциплін, на яке радо всіх запросила голова методичної комісії Кацалап Лариса Миколаївна.

На засіданні були розглянуті такі питання:

1. Про впровадження педагогічних програмних засобів у процес навчання предметів природничо-математичної підготовки

2. Аналіз проведення тижня інформатики та математики. 

3. Відкритий урок математики. Аналіз та рекомендації. Кучеренко Р.Д.

 

Третій день єдиного методичного тижня розпочався з відкритого уроку виробничого навчання за професією «Кравець», що провела майстер виробничого навчання Ганжа Ніна Володимирівна. Тема уроку: «Обробка застібки спідниці». Урок Ніна Володимирівна розпочала з подачі нового матеріалу, розповіді про історію виникнення «застібок-блискавок». Види застібок були подані майстром по принципу обробки вузла, дефектів, які виникають в процесі обробки та методів їх усунення. Учні протягом уроку виконали три види застібок, показавши високий рівень засвоєння практичних навичок. Для досягнення поставленої мети майстер виробничого навчання на уроці застосувала презентацію, технологічні картки, зразки різних видів застібок, схем застібок.

 

Наступними свій професіоналізм демонструвала методична комісія електротехнічного напрямку, яка запропонувала всім охочим майстер-клас з виготовлення домашньої сигналізації та стаканчика з підсвіткою.

Майстер-класи провели майстри виробничого навчання Рябокрис Віктор Миколайович та Яковенко Тетяна Михайлівна.

 

Логічним завершенням цього дня стало відкрите засідання методичної комісії викладачів спеціальних дисциплін та майстрів виробничого навчання з професій сільськогосподаського напрямку, яке провів голова методичної комісії Кучеренко Віктор Анатолійович.

В порядок денний були винесені такі питання:

 1. Підведення підсумків роботи методичної комісії за І півріччя.

 2.З досвіду роботи майстра виробничого навчання Яніцького Олега Володимировича.

Тема виступу Олега Володимировича: «Реалізація особистісно-орієнтованого навчання на уроках виробничого навчання». Олег Володимирович, розповів, що специфіка професійно-технічного навчального закладу потребує забезпечення належного рівня сучасної підготовки трактористів-машиністів та їх готовність до професійної діяльності в умовах сучасного виробництва. Застосування майстром виробничого навчання нашого закладу особистісно-орієнтованого підходу до учнів у виробничому навчанні своєю головною метою передбачає підготовку такого спеціаліста, котрий би досконало знав не лише теорію фахових дисциплін, а й практично умів користуватися цими знаннями та набутими навичками у майбутньому. Головним питанням сьогодення, щодо уроків виробничого навчання є впровадження методів, які б не залишали низку етапів уроку виробничого навчання формальними та уніфікованими, оскільки, здобуті учнями знання, мають бути ґрунтовними, підкріпленими якісною практичною діяльністю. Практика доводить, що при застосуванні особистісно-орієнтованого підходу у виробничому навчанні, створюються відповідні умови з урахуванням індивідуального підходу до кожного учня, що сприяє підвищенню ефективності засвоєння знань, вмінь і навичок учнів ПТНЗ.

3. Підведення результатів конкурсу професійної майстерності серед учнів навчального закладу за професією: «Водій автотранспортного засобу (категорія С)».

 

У четвер, 19 лютого, день розпочався з проведення конкурсу фахової майстерності серед учнів навчального закладу за професією: «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування». В конкурсі взяли участь десять учнів ІІ курсу груп №12, №13.

Конкурс  складався з теоретичного та практичного туру.

Теоретичний тур передбачав розв’язання тестових завдань по предметах спецтехнологія, електротехніка, охорона праці.

Під час практичного туру конкурсанти мали скласти схему пуску однофазного асинхронного двигуна за допомогою нереверсивного магнітного пускача, провести технічне обслуговування та підключити світильник з люмінесцентними лампами типу ЛДЦ-1813, провести ремонт та технічне обслуговування двоклавішного вимикача.

Всі учні показали відмінні теоретичні знання та практичні навички. Але найкращими стали:

І місце - учень групи №12 Анцеров Валерій

ІІ місце - учень групи №12 Вакуленко Олександр

ІІІ місце - учень групи №13 Бобрівник Валентин

Підготували та провели конкурс голова методичної комісії Лега Наталія Миколаївна, викладач спеціальних дисциплін Декало Олександр Васильович  майстри виробничого навчання Герасименко Сергій Олександрович, Рябокрис Віктор Миколайович.

Цього дня викладач спеціальних дисциплін Ковтун Наталія Олексіївна, провела майстер-клас під назвою «Королівська квітка». Перед початком роботи викладач запропонувала ознайомитися з історією виникнення троянди, розповіла захоплюючу легенду про її виникнення. І на завершення викладач детально розповіла і продемонструвала технологію виготовлення цієї загадкової і такої чарівної квітки.

Оминути читальну залу бібліотеки навчального закладу, цього дня було просто неможливо. Представники методичних комісій вразили відвідувачів різноманітністю матеріалів, що були представлені на виставці засобів наочності.

 Продемонструвала цього дня свій професіоналізм та педагогічну майстерність викладач історії Палатна Ольга Миколаївна. Всі бажаючі мали змогу завітати до її кабінету на творчий звіт і перейняти досвід своєї колеги.

Останній день єдиного методичного тижня був не менш насичений на відкриті заходи. Його розпочала викладач спеціальних дисциплін Ковтун Наталія Олексіївна, яка провела відкритий урок з предмету «Матеріалознавство». Тема уроку: «Оздоблювальні матеріали. Асортимент». Викладач змістовно і цікаво подала новий матеріал, використовуючи різні засоби навчання, такі як: презентація, плакати, папки із зразками, відеоролики, картки-завдання, тощо.

 

 

 

 

 

 

Естафету перейняла викладач математики Кучеренко Раїса Дмитрівна, яка провела творчий звіт. Новим досягнення викладача стала робота з  програмами  ППЗ Gran, Gran 2D, Gran 3D.

 

Проведення єдиного методичного тижня  в ЦПТО сприяло підвищенню рівня педагогічної кваліфікації викладачів і майстрів виробничого навчання, впровадженню прогресивного педагогічного досвіду роботи, вивченню нових інформаційних технологій, спільній творчій діяльності педагогічних працівників та учнів.