Профорієнтаційний тренінг
      Для того щоб правильно обрати свій майбутній шлях, старшокласникам варто мати уявлення про усі професії, які існують. Також слід добре вивчити свої прагнення, здібності, особливості характеру, темпераменту, мислення. Чим краще дитина знатиме себе, тим правильнішим виявиться вибір її професії. Для реалізації поставлених цілей практичний психолог ДПТНЗ «Переяслав-Хмельницький центр професійно-технічної освіти» Герасименко Н.Ю. 18 грудня 2019 року провела профорієнтаційний тренінг для учнів 8 – 9 класів ЗОШ I-III ст. №7. 
Всесвітній день боротьби зі СНІДом
     «Хто попереджений – той захищений» - під таким гаслом до  Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом пройшли заходи в ДПТНЗ «Переяслав - Хмельницький центр професійно – технічної освіти». На просвітницькому  заході «Відповідальність – це життя », що  відбувся 05 грудня 2019 року, учні II –III курсу розширили свої знання про небезпеку епідемії ВІЛ\СНІДу. Організувала та провела захід директор Всеукраїнської благодійної організації «Конвіктус Україна» Мельник Алла. 
До всесвітнього дня боротьби із СНІДом

       30 листопада 2018 з учнями ДПТНЗ « Переяслав – Хмельницький ЦПТО» медичний працівник Юрчук Оксана Михайлівна та соціальний педагог Миколаєнко Анна Григорівна провели захід на підвищення уваги до проблеми епідемії ВІЛ/СНІДу в Україні. Учні центру дізнались про основні шляхи зараження ВІЛ-інфекцією, профілактику ВІЛ/СНІДу, отримали поради, які допоможуть  звести можливість зараження до мінімуму. Усі присутні долучилася до  флешмобу «Ми за профілактику ВІЛ/СНІДу».

Вплив ненормативної лексики на людину

 Цікаву лекцію на актуальну для сьогодення тему «Вплив ненормативної лексики на людину» підготували та провели для учнів II, III курсів Переяслав-Хмельницького  ЦПТО лідери молодіжної організації  «Аборім». Віталій Решітько та Ірина  Черненька  навели присутнім  історичну довідку про походження ненормативної лексики. Вони звернули увагу учнів на те, що шалений ритм життя накладає відбиток на все.
День боротьби зі СНІДом

  1 грудня 2017 року, з метою просвітницької роботи серед молоді ДПТНЗ «Переяслав- Хмельницький ЦПТО», щодо здорового способу життя, соціальний педагог Миколаєнко А.Г та медичний працівник Юрчук О.М. провели флешмоб «Стоп- СНІД».
«Інфекційні захворювання»

    24 листопада 2017 року соціальний педагог ДПТНЗ «Переяслав-Хмельницький центр професійно-технічної освіти» Миколаєнко Анна Григорівна ознайомила учнів з поняттям інфекційні захворювання, збудниками інфекційних захворювань. Прочитавши лекцію на тему "Інфекційні захворювання", вона навчила учнів розподіляти за групами інфекційні хвороби, визначати значення профілактичних заходів у житті людини.  Особливу увагу вона звернула на такі тяжкі хвороби, як туберкульоз, менінгіт.

 

Особиста гігієна – запорука вашого здоров’я
9 листопада 2017 року в ДПТНЗ «Переяслав-Хмельницький центр професійно-технічної освіти» відбулася акція «Особиста гігієна – запорука вашого здоров’я», яку провели соціальний педагог Миколаєнко Анна Григорівна та медичний працівник Юрчук Оксана Михайлівна. У цій акції брали активну участь не лише учні, а й викладачі ЦПТО. Анна Григорівна розповіла про складові особистої гігієни: чистити зуби, приймати душ, слідкувати за чистотою власного одягу, підтримувати порядок там, де живеш і, звичайно, мити руки. Адже особиста гігієна повинна бути для нас звичкою, бо ми навіть не замислюємося про те, що буде, якщо цього не робити.
Вплив тютюнопаління на організм підлітка

    16 листопада 2016 року викладач спецпредметів Лопата Н.А прочитала лекцію «Вплив тютюнопаління на організм підлітка» для учнів I-го курсу ДПТНЗ «Переяслав-Хмельницький ЦПТО».

    Вихованці дізнались, що тютюнопаління - одне з найбільш поширених видів побутової токсикоманії, сама найпоширеніша у всьому світі шкідлива звичка. Залежність від тютюну внесено в Міжнародну класифікацію хвороб. 

Соціальна акція «Щастя в простих речах»
«Лови момент - будь щасливим!» саме під цим девізом минулого четверга було проведено акцію в ДПТНЗ «Переяслав-Хмельницький центр професійно- технічної освіти» соціальним педагогом М.С.Демченком. Учні та викладачі протягом дня мали можливість ознайомитись з різними висловами про щастя та смакувати цукерки, що були прикріплені до «щасливих листівок». Як пояснив Максим Сергійович завдання акції полягало в тому, щоб зробити учнів та колег щасливішими хоч на мить, адже з приємних дрібниць складається щастя.

«Ризики дорослого життя»

Метою лекції "Ризики дорослого життя", що підготував для вихованців ДПТНЗ «Переяслав-Хмельницький ЦПТО» 16 вересня 2016 року соціальний педагог М.С.Демченко було запобігати шкідливим звичкам, які негативно впливають на здоров'я підлітків; формувати вміння і навички учнів щодо власної безпеки, розуміння відповідальності за власні вчинки та їх наслідки; виховувати в учнів бажання зберегти власне здоров'я. Про пияцтво і куріння, алкоголізм та наркоманію - шкідливі для здоров'я чинники - говорилося і говориться дуже багато.

 

Я хочу жити

12 лютого 2016 року Київський дитячий театр «Теремок» показав виставу «Я хочу жити!». Проблема наркоманії, СНІДу, стосунків молоді в суворих сучасних українських реаліях була висвітлена зі сцени актової зали ЦПТО. В основі – історія двох сестер, які через певні життєві ситуації проживають окремо від батьків. Через наркотики менша сестра опинилася на краю прірви: вона захворіла на СНІД і померла. Гра акторів викликала море емоцій і хвилювань. Глядачі були вражені сюжетом вистави, яка змусила задуматися над своїм майбутнім кожного з них.

 

10.02.2016 року в бібліотеці ДПТНЗ «Переяслав-Хмельницький центр професійно-технічної освіти» для учнів групи №13, 10 представником благодійного фонду «Краще життя» Ринжуком Андрієм Анатолійовичем було прочитано лекцію «Тютюнопаління та його наслідки». В лекції йшлося про те, що куріння і молодь - дуже серйозна проблема, і проблема не тільки медична, але і соціальна.

Продукт спрямований на вбивство споживача

18.12.2015 року для учнів ДПТНЗ «Переяслав-Хмельницький центр професійно-технічної освіти» в рамках проекту з просвітницької роботи відбулась чергова лекція про тютюнопаління, як загрозу для молодих людей. Перед учнями виступила викладач Новікова Тетяна Дмитрівна з лекцією на тему: «Продукт спрямований на вбивство споживача». 

Наркоманія та відповідальність

З метою профілактики такого явища, як наркоманія для учнів ДПТНЗ «Переяслав-Хмельницький ЦПТО» було прочитано лекцію викладачем Доготар Наталією Василівною. Наталія Василівна наголосила на шкідливих наслідках від прийому наркотичних препаратів, що науці давно відомі. 

Cтрес і шляхи його подолання

Стрес – це одна з найпоширеніших у світі хвороб, яка не знає ні расових, ні вікових, ні класових кордонів. На жаль, подолати стрес дуже непросто, але можливо. Cаме про це йшлося 6 листопада 2015року на лекції соціального педагога ДПТНЗ «Переяслав-Хмельницький ЦПТО» Гуленко Любові Петрівни.

Профілактика та запобігання тютюнопаління

      Тютюнопаління – одна з найшкідливіших звичок нашого часу. 25 вересня 2015 року для учнів І курсу ДПТНЗ «Переяслав-Хмельницький центр професійно-технічної освіти» заступник директора з виховної роботи Гайдар Н.В. провела лекцію про тютюнопаління та його наслідки. Учні  дізналися про те, що нікотин – одна з найнебезпечніших отрут рослинного походження. Проблема тютюнопаління вкрай актуальна для України. Україна посіла перше місце в Європі за кількістю курців. У нашій країні в 2007 році нараховувалося більше 15,5 млн курців і з кожним роком кількість викурених сигарет зростає.
За даними Міністерства охорони здоров'я України в сучасних умовах кожна п’ята жінка-активний курець. Особливо занепокоює те, що ця шкідлива звичка припадає на вік до 35 років. За статистикою, щорічно від захворювань, спричинених тютюнопалінням у світі помирає понад 4 млн. людей, в країнах СНД 500 тисяч, в Україні 110 тисяч осіб, які насолоджувалися тютюновим димом

На лекції було переглянуто відеофільм «Смертельна доза нікотину». Усі присутні були шоковані кадрами фільму, у якому йшлося про смертельні захворювання, викликані тютюном.

 

 

    Лекція "В здоровому тілі - здоровий дух"

Медичний працівник ДПТНЗ «Переяслав-Хмельницький центр професійно-технічної освіти» Юрчук Оксана Михайлівна підготувала та провела лекцію для учнів Центру про необхідність дотримання правил особистої гігієни. В своїй лекції Оксана Михайлівна відмітила про те, що особиста гігієна включає в себе раціональний режим особистого життя, побуту, праці та відпочинку і складається з гігієни тіла, одягу, взуття. Дотримання гігієнічних вимог у житті кожної людини завжди було дуже важливим чинником збереження здоров.я і підвищення працездатності. Особливого значення набуває здоровий спосіб життя в сучасних екологічних умовах, у ситуації, коли проведення первинної профілактики різноманітних захворювань, необхідність підвищення природного імунітету та опірності до впливу численних несприятливих чинників навколишнього середовища є провідним завданням всієї медичної науки.        Фундаментом здорового способу життя, ефективної первинної і вторинної профілактики різних захворювань є особиста гігієна — комплекс заходів, спрямованих на збереження та зміцнення здоров.я шляхом дотримання гігієнічних вимог у повсякденному житті й діяльності людини. Гігієна тіла, забезпечення його чистоти, догляд за шкірою і волоссям є найдавнішими елементами особистої гігієни. Сис-тематичне вмивання забезпечує чистоту і нормальне функціонування шкіри, що дуже важливо у зв’язку з її фізіологічною роллю.

     Учні мали змогу проглянути відеофільм про захворювання шкіри та їх профілактику. Всі присутні в залі отримали пам’ятки з правил особистої гігієни.

 

Тиждень боротьби зі СНІДом

       Здоров'я одне з основних джерел радості, щасливого та повноцінного життя. Здоров'я це стан життя і діяльності людини за умови відсутності хвороб, фізичних дефектів, психологічне, соціальне і духовне благополуччя. Поріг ХХІ століття людство

переступило з низкою жахливих хвороб. Особливо небезпечні ВІЛ (вірус імунодефіциту людини)  і його кінцева стадія СНІД (синдром набутого імунодефіциту). СНІД – особливо небезпечна хвороба, смертельна для людини. З 1988 року 1 грудня відзначають Всесвітній день боротьби зі СНІДом, що слугує  справі зміцненню організованих зусиль у боротьбі з пандемією, яка поширюється у всіх регіонах світу. Зусилля вчених спрямовано на винайдення ефективних методів подолання СНІДу, однак поки що говорити про успіх, про перемогу над вірусом ВІЛ передчасно. За оцінками експертів, сьогодні понад 50 млн. жителів планети Земля є ВІЛ-позитивними, а понад 20 млн. - вражені СНІДом. Кожного дня у світі інфікується 15-16 тис. осіб, переважно молодого віку. З метою   профілактичної  роботи  стосовно запобігання хворобам ВІЛ/СНІДу, подолання їх наслідків; формування здорового способу життя, надання інформаційних, соціально-психологічних, соціально-педагогічних, соціально-медичних, юридичних послуг;   збереження репродуктивного здоров’я  в  ДПТНЗ "Переяслав-Хмельницький ЦПТО"3 грудня 2014р. медичним працівником Юрчук Оксаною Михайлівною - для учнів було підготовлено лекцію "Зупинимо СНІД-разом!" з демонстрацією фільму. Учні прийняли участь в конкурсі стіннівок, переможцями, якого стали учні групи №1, №4.

 

 

 

Тиждень боротьби з тютюнопалінням

      З метою пропаганди здорового способу життя та підвищення інформованості учнів щодо шкідливості тютюнозалежності,

в ДПТНЗ «Переяслав-Хмельницький ЦПТО» з 10.11.2014 р. по 14.11.2014р. пройшов тиждень боротьби з тютюнопалінням. У всіх навчальних групах були проведені тематичні виховні години. Для учнів Центру медичним працівником Юрчук Оксаною Михайлівною була проведена лекція: «Геть паління! Ми - здорове покоління» з презентацією та демонстрацією відеосюжетів. В фойє центрального корпусу учні мали змогу залишити на імпровізованому дереві здоров’я нотатки відносно шкідливості тютюнопаління. В четвер Юрчук Оксана Михайлівна, Шевченко Людмила Сергіївна, Гуленко Любов Петрівна організували і провели молодіжну акцію проти паління «Поміняй цигарку на цукерку». Учні Центру взяли активну участь в конкурсі стінних газет «Молодь обирає здоровий спосіб життя», перемогу в якому виборола группа № 1, №2.

Тиждень боротьби з тютюнопалінням не минув безслідно. Для учнів він став приводом для того, щоб ще раз подумати про якість свого життя: наскільки кращим і повноцінним воно може бути без паління. У закладі планується і надалі проводити подібні заходи, щоб застерегти підлітків від згубної звички – однієї з найбільш поширених епідемій за всю історію існування людства – нікотиноманіі, що стоїть в одному ряду з алкоголізмом і наркоманією.

 

 

 

«Геть паління! Ми – здорове покоління!»

Людство в своєму розвитку вже переступило межу третього тисячоліття. Без сумніву, за такий час в суспільстві вирішувалися і вирішуються безліч проблем. Такою, що потребує негайного вирішення, постає сьогодні проблема паління, вона стосується кожного з нас, а не лише тих хто палить. З метою розширення знань учнівської молоді про негативні наслідки тютюнопаління для учнів I курсу ЦПТО підготувала лекцію: «Геть паління! Ми – здорове покоління!» практичний психолог Герасименко Н.Ю. Учні мали можливість почути історію виникнення тютюну, причини паління та його наслідки. Вони дізнались, що тютюновий дим містить до 4 000 різних хімічних сполук, найнебезпечнішими є нікотин, чадний газ і смоли, що паління призводить до порушення роботи серця та інших органів. Це може негативно позначитися на здоров’ї людини вже через декілька років і курцям зі стажем найбільше загрожує небезпека виникнення ракових, серцево-судинних, легеневих і шлункових захворювань. В кінці лекції з учнями було проведено анонімне тестування.