Затверджую
                                       Директор Переяслав-Хмельницького
                                      центру професійно-технічної освіти
                                            _______________________М.П.Лопата
                                      «____»_________________2016 рік

 

 

План
проведення тижня методичної роботи 
ДПТНЗ «Переяслав-Хмельницький центр
професійно-технічної освіти»

Час проведення

Заходи

Місце проведення

Виконавці

Понеділок 15 лютого

8-00

Відкриття тижня

актова зала

методист       Юрченко Т.В.

10-00

Конкурс професійної майстерності серед учнів Центру за професією «Водій автотранспортного засобу»

кабінет ПДР, автодром

викладачі   Кучеренко В.А., Бутнік В.П., майстри в/н Коноваленко О.І., Коноваленко Ф.П.

14-00

Участь у фіналі конкурсу молодих дизайнерів одягу «ESTEL Style»

м. Київ, вул. Володимирська, 57

заступник директора з НВР Слюсар І.В.

Вівторок 16 лютого

11-15

Галерея педагогічних знахідок

кабінет №6

голова методичної комісії Кацалап Л.М.

14-35

Інтелектуально-розважальна гра «Комп’ютерний турнір»

актова зала

майстер в/н    Склярук Т.А.

Середа 17 лютого

10-00

Конкурс на кращий                навчально-методичний комплекс

 

заступник директора з НВР Слюсар І.В. заступник директора з НР Назарова С.В. методист       Юрченко Т.В.

14-35

Позакласний захід професійного спрямування «Цілую хліб гарячий на столі»

бібліотека

майстер в/н     Цабенко Ю.В.

Четвер 18 лютого

9-25

Майстер-клас з вивчення англійської мови «Топ-20 англійських фраз на кожен день»

кабінет №9а

викладач            Абент І.Л.

14-35

Інтелектуально-розважальна гра     «Що я знаю про спорт»

бібліотека

викладач            Ярина Н.В.

П’ятниця 19 лютого

13-40

Семінар-практикум «Цього могло б і не статися»

бібліотека

голова методичної комісії Лега Н.М.

14-00

Підведення підсумків тижня (інструкційно-методична нарада)

методичний кабінет

методист       Юрченко Т.В.

Методист                                                                                                            Юрченко Т.В. 

 

      З 15 по 19 лютого 2016 року у ДПТНЗ «Переяслав-Хмельницький центр професійно-технічної освіти» проходив тиждень методичної роботи.

Тиждень було проведено з метою удосконалення методичної діяльності у навчальному закладі, налагодження єдиної системи в інформаційному та методичному забезпеченні навчально-виробничого і навчально-виховного процесу, підвищення професійної компетентності педагогічних працівників навчального закладу. До участі були залученні всі викладачі та майстри виробничого навчання ЦПТО. Методистом навчального закладу було розроблено план проведення тижня.
       Згідно плану було проведено конкурс на кращий навчально-методичний комплекс, семінар-практикум, конкурс професійної майстерності, майстер-клас з вивчення англійської мови, галерею педагогічних знахідок, інтелектуально-розважальну гру.

У понеділок, 15 лютого, в актовій залі методист Юрченко Тетяна Володимирівна урочисто відкрила проведення єдиного методичного тижня.

        Цього ж дня, викладачі спеціальних дисциплін Кучеренко Віктор Анатолійович, Бутник Віктор Павлович, інструктори  Головатий Валерій  Васильович,  Коноваленко Федір Петрович, Коноваленко Олександр Іванович, старший майстер Лопата Олексій Миколайович провели конкурс фахової майстерності серед випускників ІІІ курсу "Кращий за професією водія".

Метою проведення конкурсу фахової майстерності було визначити рівень професійної підготовки та практичних навичок учнів.

Завдання конкурсу передбачали вирішення тестових завдань з правил дорожнього руху і будови автомобіля. Практичне завдання полягало в проведенні щозмінного технічного обслуговування і водіння автомобіля на маневровому майданчику. В конкурсі взяли участь 15 учнів з груп  № 9, 12,  13. В ході змагань місця розподілились наступним чином.

І місце учень групи  -№12  Івахно Ігор, ІІ місце  учень групи   № 12 Петров Євгеній, ІІІ місце  учень групи № 12  Вакуленко Олександр.

    

      У місті Києві цього дня наша учениця Левківська Анна у супроводі майстра виробничого навчання Ганжи Ніни Володимирівни брала участь у фіналі конкурсу молодих дизайнерів одягу «ESTEL Style». Анна представляла свої роботи у двох номінаціях. За роботу у номінації національний фольклор її було нагороджено дипломом учасника та подарунками від фірми  ESTEL. У номінації от кутюр Анна виборола диплом ІІІ ступеня і отримала грошову винагороду.

  

В рамках заходу відбувся показ колекцій навчальних закладів. До уваги глядачів наш навчальний заклад представив колекцію «Перлина Переяславщини».

  

      Другий день методичного тижня розпочала методична комісія викладачів природничо-математичного напрямку. Представники якої запросили всіх присутніх у галерею педагогічних знахідок. «Творчий вчитель – творчий колектив» - саме такими словами розпочала засідання голова методичної комісії Кацалап Лариса Миколаївна.  Засідання проходило в формі круглого столу. Епіграфом заходу були  слова українського педагога Василя Сухомлинського "Учитель готується до хорошого уроку все життя...»  В ролі «експонатів» виступали викладачі методичної комісії, що  запропонували ланцюжок методичних прийомів та методів, які можна використати на різних етапах уроку.

Кравченко А.В. викладач економіки,  цікаво представила колегам етап актуалізації опорних знань учнів, використавши методи: ланцюжок, мозковий штурм, роботу з картками.

   

Кучерено Р.Д. викладач математики, презентувала методи, які вона використовує на етапі мотивації навчальної діяльності, а саме: комунікативна атака, відстрочена загадка, використання творчих завдань, асоціації.

Творчо та цікаво підійшли до пояснення нового матеріалу викладачі фізики Тютюнник М.М. та хімії Новікова Т.Д., які продемонстрували колегам метод демонстрації - досліди.

 

Сахно С.І. викладач математики, провела етап узагальнення та систематизації знань з використанням методу робота в малих групах. Підведення підсумків уроку презентувала викладач географії Оганесян Л.О., вона представила колегам методи: соціографічний практикум, творча лабораторія, географічна мандрівка.

          На завершення «Галереї педагогічних знахідок» голова методичної комісії Кацалап Л.М. запропонувала колегам метод «Сніжинка». Кожен викладач вирізав сніжинку і показав всім присутнім, як результат всі вони були різні. З цього слід зробити висновок, що так само, як різні сніжинки, так само не буває однакових людей і, зокрема, дітей. Всі виконували одне завдання, але отримали різні результати. Це не значить, що завдання виконане неправильно, це значить, що ми виявили свою творчість, виконуючи його. Вчитель — це, насамперед, той, хто завжди вчиться сам, і лише потім вчить дітей. А взагалі, використання власної креативності, фантазії, досвіду є гарантією здобуття і розробки своїх активних методів навчання учнів.
      Наступним заходом, цього дня, стала інтелектуально-розважальна гра «Комп’ютерний турнір», яку підготувала майстер виробничого навчання Склярук Тетяна Анатоліївна з учнями групи №2 (Оператор комп’ютерного набору; адміністратор). У боротьбі зійшлися дві команди: Linux – команда дівчат та Virus – команда хлопців. Представники команд поставили перед собою завдання з’ясувати жіноча чи чоловіча справа вивчення комп’ютера. Турнір складався з 6 конкурсів: «Презентація команди», «Так чи ні», «Комп’ютерні жаргони», «Конкурс капітанів», «Чорний ящик», «Реванш». Кожний конкурс викликав інтерес та захоплення глядачів. Але конкурс «Чорний ящик» викликав особливу зацікавленість своєю таємничістю. Кожній із команд було запропоновано чорний ящик в якому знаходилося по два пристрої до ПК з короткою інструкцією кожного. Вивчивши яку команда повинна була дати відповідь, що за пристрої знаходяться в середині. Турнір завершився перемогою дівчат, які довели що головне мати мету і впевнено іти до її здійснення.

  

         Середа, 17 лютого, розпочалася з конкурсу на кращий навчально-методичний комплекс. Перед заступниками директора та методистом було поставлено нелегке завдання, але дякуючи злагодженій роботі, переможців було визначено. Ними стали Капшук Валентина Сергіївна викладач української мови, Яковенко Лариса Петрівна майстер виробничого навчання, Ковтун Наталія Олексіївна викладач спеціальних предметів. Цього дня, майстер виробничого навчання Цабенко Юлія Василівна з учнями групи №16, що навчаються за професією «Кухар, кондитер» провела відкриту виховну годину «Цілую хліб гарячий на столі». Метою заходу було ознайомити вихованців з історією виникнення хліба, звичаями, які пов’язані з ним, традиціями.  

        Для оформлення свята майстер виробничого навчання випекла із своїми вихованцями неперевершені, красиво оздоблені короваї, плетінки, духмяні булочки, вірменський, грузинський, німецький, французький хліб. 

 

        На заході панувала  атмосфера родинного свята, а зміст і стиль його проведення, сприяє вихованню шанобливого ставлення до хліба, професії «Кондитера» та націлює юних вихованців на успадкування традицій українського народу .

         У четвер, 18 лютого, викладач англійської мови Абент Ілонна Леонідівна провела цікавий майстер-клас «ТОП-20 англійських фраз на кожен день». Викладач продемонструвала ефективний та легкий спосіб вивчення англійських слів. Підібрала змістовний комплекс вправ, за допомогою яких учні швидко запам’ятали фрази, необхідні для спілкування у повсякденному житті.

Для позбавлення рідного акценту при вивченні англійської мови Ілонна Леонідівна використала ряд тренувальних вправ для покращення та вдосконалення іншомовного акценту.

          

  Наступною свій професіоналізм демонструвала викладач фізичної культури Ярина Наталія Василівна, яка запропонувала всім присутнім інтелектуально-розважальну гру «Що я знаю про спорт». Змагалися дві команди «Олімпійці» та «Чемпіони».

         Під час конкурсу «Спортивний знавець» команди показали відмінні знання про спорт, а під час фотоконкурсу уміло вгадували уніформу та спорядження (інвентар) спортсменів. Всі ми знаємо, що Україна – спортивна країна, і тому в конкурсі «Українські рекордсмени» учасники гри підтвердили свої знання про видатних українських спортсменів та їх досягнення. Захід пройшов весело і цікаво, а всі присутні ще раз переконались, що спорт – велика потужна сила, яка зближує людей, дарує радість спілкування, здоров’я.

 

          В останній день методичного тижня представники методичної комісії електротехнічного напрямку провели семінар-практикум на тему «Цього могло б і не статися».

       Захід складався із трьох частин.  Перша частина розпочалася із перегляду відеоматеріалів, до чого може призвести необережне поводження з електричним струмом, та нехтування елементарними правилами техніки безпеки.  Друга частина була практична. До уваги присутніх було запропоновано електричні прилади. Частина приладів мала дефекти, тому користуватися ними небезпечно. Інші прилади були справні і безпечні в експлуатації. Учням було запропоновано розділити прилади на дві групи і пояснити свій вибір. Учасники швидко справилися із завданням, хоча допустили незначні помилки, які швидко самі і виправили. На закріплення матеріалу присутні переглянули відео, правильно користуватися електричними приладами у побуті і як правильно виявити їх дефекти.

       Третя частина семінару була присвячена наданню першої допомоги людині, яка потрапила під дію електричного струму. Віктор Миколайович, майстер виробничого навчання, пояснив як звільнити потерпілого та виконати штучне дихання. На завершення присутні переглянули відео про надання першої медичної допомоги.