Людину, яка повинна працювати на землі, і потрібно вчити на ній працювати. Це -аксіома. 

  Навчальне господарство Переяслав-Хмельницького центру професійно-технічної освіти є невід’ємною ланкою у підготовці кваліфікованих робітників. На ньому згідно з робочими навчальними планами  і програмами здійснюється професійно-практична підготовка учнів з  спеціальностей  і  професій сільськогосподарського напрямку для  отримання професійних  умінь  і  навичок,  продуктивна  праця,  пов'язана  з виробництвом товарної продукції.

    За навчальним господарством закріплено 200 га землі, де 130 га - орна земля. Машинно-тракторний парк налічує 24 трактори, 4 зернозбиральних та 5 спеціальних комбайнів, 90 одиниць сільськогосподарських машин, 12 автомобілів, 1 автобус.

   

     Навчальне господарство має складські приміщення, зерносховища, тваринницькі ферми, теплиці, навіси для зберігання техніки, зимівник для пасіки, станція заправки паливно-мастильними матеріалами, водонапірна башта, овочесховище, майданчик з твердим покриттям, які забезпечують виконання програм виробничого навчання і дозволяють підтримувати технічний стан машин в належному стані.

    На землях навчального господарства вирощують пшеницю, кукурудзу, соняшник, картоплю, цукровий, кормовий  та столовий буряк, моркву, цибулю, капусту, в теплицях – помідори, огірки, редьку, зелень.

   

   Їдальня Центру  щодня забезпечена свіжим молоком і м’ясом. Все вирощене і зібране на полі є неабиякою підтримкою для її діяльності, здешевлює вартість харчування учнів, а головне – продукція навчального господарства є абсолютно натуральною та екологічно чистою, що має позитивний вплив на здоров’я наших учнів.

    

   Працюючи на навчальному господарстві, учні Центру не лише здобувають професійні уміння та навички, а привчаються любити та цінувати працю.