2014 навчальний рік увійшов в історію Переяслав-Хмельницького центру професійно-технічної освіти як рік започаткування міжнародної співпраці між нашим навчальним закладом та Шяуляйським центром професійної підготовки  у Литві.

         З литовськими колегами ми познайомились через Західно-Дніпровський центр професійно-технічної освіти.

         Сьогодення вимагає від нас, педагогів професійної школи, йти в ногу з розвитком новітніх технологій, використанням сучасного обладнання, яке все більше і більше надходить на  підприємства різних галузей виробництва. Тому, досить важливим питанням на сьогодні, є співпраця не лише з колегами в межах нашої держави, а й державами, які входять до Європейського союзу. З досвіду Дніпропетровських колег ми побачили, що така співпраця є корисною і позитивно впливає на підготовку кваліфікованого робітника.

         Метою започаткування співпраці є, насамперед, обмін делегаціями, вивчення досвіду підготовки кваліфікованих робітників, запозичення їхніх методів, підходів до навчання, до організації навчально-виробничого процесу, матеріально-технічного забезпечення. Найважливішим для ЦПТО є те, що ми матимемо можливість возити учнів до європейської держави, де вони знайомитимуться з сучасним обладнанням, працюватимуть на ньому, отримуватимуть додаткові знання, щоб застосовувати їх на практиці вже в своїй країні. Не менш важливим є також вивчення історії і культури сусідньої держави, що  позитивно впливає на всебічний розвиток молодої людини.

Делегація нашого навчального закладу на чолі з директором, у складі заступника директора, майстрів виробничого навчання, учнів відвідали Шяуляйський центр професійної підготовки, де ознайомились з усіма відділами. 

Програма передбачала не тільки огляд бази. Наші учні активно брали участь у запропонованих  майстер-класах, самостійно виготовляли шоколадні цукерки, карамель, випікали литовський святковий торт «Мурашник».

Українська делегація поверталася із Литви, сповнена яскравих вражень від теплоти прийому, гостинності та щирості литовських колег.

             Цей візит став ще одним кроком до тісного і плідного міжнародного співробітництва.

Візит 2018 року