Переяслав-Хмельницький центр професійно-технічної освіти створений у 1954 році на базі Переяслав-Хмельницької машинно-тракторної станції.

Робота училища механізації сільського господарства № 2 ( у той час так називався ЦПТО) розпочалася з підготовки двох груп механіків-комбайнерів для потреб народного господарства Київської області та освоєння цілинних земель. В училищі було пристосовано  дві кімнати, трактор «Універсал», причіпний комбайн С-6, пізніше – комбайн С-4.

 Поетапно зводилися навчально-виробничі будівлі підрядними організаціями і господарським способом.

 5 листопада 1963 року училище перейменоване в сільське професійно-технічне училище № 31.

 З 1969 року училище перейшло на підготовку кадрів з одержанням середньої освіти і стало називатися середнім професійним училищем № 31, а з вересня 1969 року  дістало назву середнє професійно-технічне училище № 2.

         У 1984 році училище перейменовано в середнє професійно-технічне училище № 22.

Протягом 1980-1995 років створювалося експериментальне багатогалузеве навчальне господарство, на території якого є зерносклад площею 600 м2, навчально-адміністративний корпус, тваринницькі  ферми, теплиці, навіси для збереження техніки, зимівник для пасіки, підсобні приміщення, станція заправки паливно-мастильними  матеріалами, водонапірна башта, овочесховище. Було проведено електрифікацію польового стану, збудовано майданчики для зберігання техніки, проведено благоустрій території і землевпорядкування.

        До 1995 року були введені в дію всі об’єкти для навчально-виробничої і виховної діяльності училища. В 1995 році училище здобуло почесну назву "Кращий заклад освіти Київщини" . 

        З 2008 року професійно-технічне училище №22 наказом Міністерства освіти і науки України №842 було перейменовано у державний професійно-технічний навчальний заклад «Переяслав-Хмельницький центр професійно-технічної освіти».

       За роки свого існування ЦПТО підготовлено понад 40 тисяч кваліфікованих робітників для сільськогосподарського комплексу регіону, підприємств легкої промисловості, громадського харчування, торгівлі, побутового обслуговування та автосервісу.