Заходи з нагоди Всесвітнього дня цивільного захисту
 

 


Позапланові заходи з евакуації при пожежі

   13 жовтня 2017 року в ДПТНЗ "Переяслав-Хмельницький ЦПТО" було проведено позапланові заходи з евакуації при пожежі. Ні колектив, ні учні не були заздалегідь попереджені працівниками ДСНС про евакуацію. Тому чітке і організоване виведення учнів стало дещо несподіваним для інспекторів ДСНС. Час евакуації склав 2 хвилини 36 секунд. За сигналом (три довгі дзвінки) учні та працівники ЦПТО (близько 650 осіб) негайно покинули приміщення, в яких знаходились. Зібравшись на майданчику біля входу у корпус №3, майстри та викладачі провели перекличку учнів у своїх групах. Усі чітко виконали поставлену задачу, так як і 2 тижні тому, коли проводилися аналогічні заходи з евакуації, ініційовані начальником ЦЗ Лопатою М. П. та начальником штабу ЦЗ Назаровим Ю. М. Перевіряли готовність навчального закладу до надзвичайних ситуацій провідний інспектор Переяслав-Хмельницького районного сектору ГУ ДСНС України у Київській області, старший лейтенант служби ЦЗ Андрущенко А. О. та провідний інспектор Переяслав-Хмельницького районного сектору ГУ ДСНС України у Київській області, лейтенант Порохня Д. А. Вони подякували начальнику ЦЗ, директору ЦПТО, Лопаті М. П. за проведену роботу і готовність колективу навчального закладу до надзвичайних ситуацій та побажали, щоб біда обходила усіх стороною.


Бесіда "Правила безпеки життєдіяльності"

 05 жовтня 2017 року директор ДПТНЗ «Переяслав-Хмельницький центр професійно-технічної освіти» М.П.Лопата провів бесіду з учнями про «Правила безпеки життєдіяльності .» Микола Петрович наголосив, що життя – найцінніше, у кожного з нас. Щоб його передчасно не втратити, щоб жити повноцінно, потрібно добре володіти правилами безпеки життєдіяльності. Сучасна людина повинна знати і дотримуватись правил безпеки задля того, аби зробити своє життя безпечним. Вихованці Центру повторили основні принципи безпечної поведінки під час користування електро- та газовими приладами, засобами побутової хімії, вибухонебезпечними та невідомими предметами . Під час бесіди згадали правила надання першої допомоги при ураженні електричним струмом, у разі отруєння природним і чадним газом, під час пожежі, у разі отруєння хімічними речовинами та потраплянні їх на тіло та в очі; повторили правила надання долікарської допомоги потерпілому при втраті свідомості, штучному диханні, накладенні фабричного джгута; навчилися правильно орієнтуватися в небезпечних ситуаціях.


       ЗУСТРІЧ З ПРОВІДНИМ ІНСПЕКТОРОМ ГУ ДСНС

25 лютого у ДПТНЗ «Переяслав-Хмельницький центр професійно-технічної освіти» відбулася зустріч учнів ЦПТО з провідним інспектором ГУ ДСНС України в Київській області, лейтенантом Андрущенком Андрієм Олександровичем та провідним інспектором Переяслав-Хмельницького районного сектору ГУ ДСНС України в Київській області, лейтенантом служби ЦЗ Бутенком Олександром Олександровичем.
     
Працівники МНС наголосили на тому, що гинуть люди, намагаючись здати небезпечну знахідку в пункт прийому металобрухту або при спробі розібрати пристрій з метою отримати вибухову речовину; гинуть діти, які з цікавості підкладають боєприпаси у багаття.
     Знайти сьогодні «небезпечну іграшку» можна практично скрізь: в лісі, в старому окопі, на свіжозораному полі, на власному городі і навіть на вулицях міст. І якщо вибухові пристрої серійного зразка легко розпізнати за зовнішнім виглядом і діяти відповідно до ситуації, то саморобні вибухівки, що можуть з’явитися на вулицях міст і селищ визначити набагато складніше. Небезпека терористичних актів, від яких не застрахована жодна країна світу, робить питання поводження із невідомими, залишеними без догляду речами досить актуальним. На лекції було продемонстровано відеофільм «Небезпечні знахідки», який розповів про вибухонебезпечні предмети. 


 ПОПЕРЕДЖЕНІ, ОТЖЕ ЗАХИЩЕНІ!

Презентація

            23 лютого 2015 року начальник штабу ЦО ДПТНЗ «Переяслав-Хмельницький центр професійно-технічної освіти» Назаров Ю.М. ознайомив працівників ЦПТО з заходами першочергових дій персоналу у разі загрози вчинення терористичних або диверсійних актів.  На минулому тижні ми отримали лист Переяслав-Хм. міської ради про організацію узгоджених дій населення міста Переяслава-Хм. у разі вчинення терористичних або диверсійних актів. З метою захисту працівників та учнів ЦПТО від терористичних загроз сьогодні ми розглянемо першочергові дії персоналу та учнів при: - виявленні підозрілого предмета на об’єкті; - надходженні погроз по телефону; -вибуху на території ЦПТО; -захопленні заручників; - одержанні сигналу про евакуацію. Якщо ви виявили підозрілий предмет: - не торкатися до виявленого підозрілого предмета, не підходити й не пересувати його; утримуватися від куріння, використання засобів радіозв’язку, у тому числі й мобільного; - не робити самостійних дій з підозрілими предметами; за можливістю забезпечити охорону підозрілого предмета й небезпечної зони (під час охорони підозрілого предмета перебувати за захисними спорудами чи предметами, вести спостереження); - спробувати повідомити про виявлення підозрілого предмета інших осіб, які перебувають поруч, забезпечити їх евакуацію з території, що прилягає до небезпечної зони; - сповістити про небезпечну знахідку правоохоронні органі тел. 102, рятувальників тел. 101 з наданням інформації про характерні ознаки ймовірного вибухового пристрою, місце його розташування, час виявлення та особу, яка його виявила. Дочекатися прибуття на місце виявлення небезпечної знахідки фахівців-піротехніків; - намагатися максимально запам’ятати зовнішність, одяг осіб, які залишили предмет, їхній транспорт та номерні знаки.

2. Дії при надходженні погрози по телефону: - зафіксуйте дату, час і тривалість анонімного повідомлення, місце установки та номер телефону, на який воно надійшло, приналежність конкретному підрозділу і співробітнику; - при розмові прийміть міри до запису фонограми анонімного повідомлення, визначення номера телефону анонімного абонента шляхом використання технічних можливостей телефонного апарата. При відсутності таких можливостей, через співробітників, що знаходяться поруч, спробуйте повідомити про анонімне повідомлення відповідального чергового ЦПТО, правоохоронні органи за телефоном 102; - при одержанні анонімного повідомлення спробуйте "зав'язати розмову" з анонімом і з'ясувати конкретну інформацію про його особу, професію, місце перебування і, якщо можливо, схилити до добровільного відмовлення від задуманої акції. У будь-якому випадку постарайтесь під час розмови отримати відповіді на наступні запитання: - куди, кому, за яким телефоном дзвонить ця особа? - які конкретно (дослівно) вимоги вона висуває? - висуває вимоги особисто, виступає в ролі посередника або представляє якусь групу осіб? - на яких умовах згодна відмовитись від задуманого? - як і коли з нею можна зв'язатися? - кому ви можете або повинні повідомити про цей дзвінок? При цьому намагайтеся добитись від особи, що телефонує, максимально можливого проміжку часу для прийняття вами та вашим керівництвом рішень або здійснення якихось контрзаходів; - по закінченню розмови з анонімом негайно повідомте про її зміст своєму керівництву або черговим ЦПТО, а у разі неможливості встановлення зв'язку з ними, особисто органам внутрішніх справ за телефоном 102; - по пам'яті складіть докладний опис висловлених погроз або повідомлення про передбачувані акти тероризму, а також висунутих ультиматумів та інших вимог; - усі дані про зміст погроз або вимог, викладених анонімним абонентом, характеристику його голосу, мови, манери викладу погроз і вимог повідомте своєму керівництву та представникам правоохоронних органів; - для уникнення поширення чуток і паніки не рекомендується обговорювати отриману від аноніма інформацію з іншими співробітниками.

3. Дії при вибуху на території ЦПТО: - Викликати пожежну бригаду, швидку допомогу, рятувальників і комунальні служби; - Повідомити про подію адміністрацію ЦПТО та правоохоронні органи; - Організувати евакуацію персоналу та учнів з місця вибуху зі зруйнованих або ушкоджених вибухом приміщень; - До прибуття служби швидкої допомоги надати постраждалим первинну медичну допомогу; - Відключити подання електроенергії, газу, води, тепла в ушкодженому вибухом приміщення; - Оточити місце вибуху і забезпечити його ізоляцію до прибуття компетентних органів; - При виникненні пожежі вжити заходів щодо її гасіння власними силами і наявними протипожежними засобами. 4. При захопленні заручників: - Негайно повідомити про надзвичайну подію правоохоронні органи та адміністрацію ЦПТО; - По можливості блокувати місце події, використовуючи технічні засоби охорони; - Підвищити пильність чергових та працівників на всіх постах; - Не вступаючи в переговори з терористами по-можливості виконувати їхні вимоги, якщо це не пов’язано із заподіянням шкоди життя і здоров’ю людей; - Забезпечити евакуацію персоналу та учнів, які знаходяться поза місцем захоплення заручників; - Припинити доступ на об’єкт людей і проїзд автотранспорту; - Вжити заходів до безперешкодного проходу і проїзду на територію ЦПТО співробітників правоохоронних органів; - Після прибуття спецпідрозділів правоохоронних органів надати їм необхідну інформацію; - Надалі діяти відповідно до розпоряджень керівника АТО.               На цьому тижні у вівторок та середу будуть проведені навчально-тренувальні заняття, щодо дій при одержанні сигналу про евакуацію. У вівторок на 4 уроці об 11:30 буде подано три довгих дзвінка - сигнал «Увага всім». Усі повинні вийти з приміщення і зібратися біля відповідних корпусів по групах. Викладачі та майстри в/н по рапорту перевіряють наявність учнів, переконуються, що всі вони вийшли з приміщення. Лише після цього усі організовано, по двоє, йдуть на територію проведення лінійки для отримання необхідної інформації та подальших завдань. У середу на 4 уроці, але час не встановлено також буде подано сигнал «Увага всім». Дії викладачів та майстрів в/н вивести учнів з приміщень, також перевірити по рапорту чи усі вийшли і спустися після перевірки в укриття, які закріплені за кожним корпусом. Ще раз нагадую: Корпус №3,4 – евакуюються в укриття №2 на два входи, яке знаходиться під центральним корпусом. Філіал, корпуси електромонтерів, тракторні лабораторії, гуртожиток – укриття №1 на три входи – знаходиться під гуртожитком. Заступники директора, керівники формувань збираються біля входу будівлі до кабінету директора, біля входу №1, в укриття №1 і отримують відповідні завдання. У середу на 8:00 буде показано відеофільм «Вибухонебезпечні предмети». Явка всіх учнів обов’язкова. Майстрам та керівникам груп потрібно провести виховні години в групах на тему «Дії при надзвичайних ситуаціях».

ЦИВІЛЬНА ОБОРОНА В ЦПТО

В наш складний час аварії, катастрофи, стихійні лиха почастішали, а ще більшого горя український народ зазнав у період неоголошеної війни, яка призводить до загибелі цивільних людей.

13 лютого начальник штабу ЦО ДПТНЗ «Переяслав-Хмельницький центр професійно-технічної освіти» Назаров Ю.М. провів лекцію для учнів І-ІІІ курсів «Цивільна оборона в ЦПТО». Юрій Михайлович наголосив на тому, що ЦО покликана рятувати людей як у мирний, так і у воєнний час. Завдання ЦО спрямовані на запобігання виникненню надзвичайних ситуацій та захист населення, а призначення ЦО – порятунок від стихійного лиха, аварій та катастроф.

На лекції були розглянуті дії учнів на сигнал цивільної оборони «Увага всім», при пожежі та рятуванні потерпілих із охопленого полум’ям приміщення. Учні дізналися, що потрібно робити під час евакуації з навчального закладу. Усім присутнім були продемонстровані входи в укриття №1 та №2 у разі виникнення надзвичайної ситуації.