День безпечного  Інтернету 2019

  Відповідно до листа  Уповноваженого Президента України з прав дитини від 21.01.2019 № 32-07/132 Миколи Кулеби, 5 лютого 2018 року у ДПТНЗ «Переяслав-Хмельницький центр професійно-технічної освіти» було проведено цікаві, сучасні і змістовні заходи, присвячені Дню безпечного  Інтернету.      Майстер виробничого навчання Вікторія Гершун провела відкриту виховну годину професійного спрямування «Безпека в Інтернеті».

      З метою захисту дітей від сексуального насильства та експлуатації через мережу Інтернет, викладач інформатики Лариса Кацалап та її вихованці долучилися до всеукраїнської акції #STOP_SEXтинг. Педагог провела цікавий урок «Інтимні селфі в Інтернеті – жарт чи небезпечний ризик».

        Цього ж дня учні групи №2 (адміністратори; оператори комп’ютерного набору) взяли участь у Всеукраїнському конкурсі «Безпечний Інтернет» від проекту «На Урок». Дипломом І ступеня нагороджені: Махмудова Дана, Колесник Дмитро, Дудник Дмитро, Омельченко Юлія, Барановська Анна. Диплом ІІ ступеня отримали: Селетков Олег, Зоря Валерія, Мартиченко Марина. Сертифікати одержали: Ємельянова Катерина, Шолудченко Олександр, Ровцова Ілона, Буглак Оксана та Білоус Дмитро. Підготувала учнів до конкурсу викладач  Кацалап Лариса.

 

10 золотих правил безпеки в Інтернеті для дітей.

1. Нікому без дозволу батьків не давати особисту інформацію: домашню адресу, номер домашнього телефону, робочу адресу батьків, їхній номер телефону, назву й адресу школи.

2. Якщо знайдете якусь інформацію, що турбує вас, негайно сповістіть про це батьків.
3. Ніколи не погоджуватися на зустріч з людиною, з якою ви познайомилися в Інтернеті. Якщо все ж таки це необхідно, то спочатку потрібно спитати дозволу батьків, а зустріч повинна відбутися в громадському місці й у присутності батьків.
4. Не посилати свої фотографії чи іншу інформацію без дозволу батьків.
5. Не відповідати на невиховані і грубі листи. Якщо одержите такі листи не з вашої вини, то сповістіть про це батьків, нехай вони зв'яжуться з компанією, що надає послуги Інтернет.
6. Розробити з батьками правила користування Інтернетом. Особливо домовитися з ними про прийнятний час роботи в Інтернеті і сайти, до яких ви збираєтесь заходити.
7. Не заходити на аморальні сайти і не порушувати без згоди батьків ці правила.
8. Не давати нікому крім батьків свої паролі, навіть найближчим друзям.
9. Не робити протизаконних вчинків і речей в Інтернеті.
10. Не шкодити і не заважати іншим користувачам.
«Будь зміною: об’єднаймося для кращого Інтернету».

   Тренінговим заняттям  «Ми за безпечний Інтернет» учні Переяслав-Хмельницького ЦПТО, які навчаються за професією «Адміністратор; оператор комп’ютерного набору»,  відмітили День безпечного Інтернету. Метою  заходу було  поширення знань про безпечне, відповідальне і позитивне використання цифрових технологій для дітей та молоді.

Учнівський проект "Безпечний Інтернет"